Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eshetett visszább a...

Miért eshetett visszább a diesel autóm gyorsulása?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Kb 1 hete folyamatosan észlelem hogy nem úgy húz az autóm ahogy kellene és cserébe többet is fogyaszt kb 6-8dl-rel 100km-en nos a többletfogyasztást mivel diesel, simán betudom a hideg miatt na de azt hogy nem gyorsul úgy mint eddig ezt nemtudom hová tenni mert ez hideg idő miatt nem lehetséges! Annyit vettem észre hogy nagyon halkan eddig is lehetett hallani a turbó hangját és most is ugyanolyan halkan lehet és eddig volt 1700-1800körül egy ilyen "hátbaváglak" érzés és ez tartott kb 2200as fordulatig na és most ez kb 90%ban eltűnt! Amit eddig megnéztünk: turbó tengely lógása és kottyanása (ez teljesen jó mert nem lóg és nem is kottyan!)

Összes vákum és turbócsövet átnéztük és a vákumcsöveket cseréltük is a biztonság kedvéért mert volt pár db ami elég rosszul nézett ki,de a turbócsövek jók voltak! De így sem javult meg sajnos. :(

Egyik ismerőstől kértünk próbára egy légtömegmérőt is hátha ott lenne a gubanc de nem mivel a csere után se lett jó.

Amire még gondolok hogy megnézem az az Egr szelep. Az tud ilyen hibát produkálni vagy mi a fene lehet a hiba oka? Illetve mondtak még olyat is hogy lehet a turbó vtg része van a koromtól letapadva és az is csinálhat ilyet na de egyik napról a másikra az csak nem tapad le mert így jött ez a hibajelenség! Amúgy hosszabb távokaz is szoktam vele menni! Heti átlag 200-250km mindig megvan és az kb 60%országút

40% város. Egy kikormolós üzem autópályán kb 100km-en keresztül jót tenne neki? Ha valaki járt már hasonlóan akkor szivesen fogadom a segítséget!



2019. dec. 7. 17:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt az autó tipusa: Bmw 320d e46 136le 2001 évj.
2019. dec. 7. 17:40
 2/7 anonim ***** válasza:

AZ EGR szelep nagyon is tud ilyet csinálni, de még sok oka lehet neki. Szét kell szedni és kitakaritani.


https://www.youtube.com/watch?v=VE2I-hzA5DY

https://www.youtube.com/watch?v=m3WaJGioWRA

Magát a turbót hagyni kell azt elég legutoljára háborgatni, mert az nem nagyon tud elromlani. Vagy szimmeringes vagy csapágyas lesz, de azt észre lehet venni.

2019. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor kezdem egy Egr és egr hűtő tisztítással és meglátom mi lesz. Viszont ha utána sem javul akkor merre érdemes tovább haladni?
2019. dec. 7. 18:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként olvastam olyat is ha nyitva ragad meg az egr a koromtól akkor tud dadogást és erőtlenséget illetve magasabb fogyasztást is eredményezni úgyhogy mindenképp megnézem!
2019. dec. 7. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha EGR szelep gondja lenne, akkor szeirntem írnia kellene hibakódot. Nekem legalábbis VAG dízelben egyből írta, amikor nem tudott nyitni/zárni a korom miatt.
2019. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó:ez nem fogja írni mivel semmi elektromos csatlakozó nincs az egr szelepen hanem vákumosan vezérelt!
2019. dec. 7. 20:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos a hiba egy része úgy néz ki megoldódott! Az egr szelepet leszerelés után szemrevételeztük és a tengely része nem is lett volna annyira durva mert az még mozgott is na de a visszavezető ága ami az Egr hűtő felől csatlakozik,ott kb. 3 üditős flakon kupaknyi kormot szedtünk ki. Majdnem teljesen el volt tömődve és így alig volt visszavezetés és most ki lett takarítva az egész egr szelep teljesen ahogy csak lehet és sokkal jobb lett az autó. Mentem mai nap vele 30km-t kb és a fogyasztása is lentebb esett észrevételem szerint. De a gyorsulásán még lehet hogy lehetne fokozni bár már így is sokkal jobb a kezdeti állapothoz képest! Nos most kérdésem a következő: Érdemes még ezek után esetleg lekapni a turbót is és ott a változó geometria részt megtakarítani? Illetve akkor már szemrevételezhetnénk a turbó többi részeit is kíváncsiságból hogy mi milyen állapotban van.
2019. dec. 9. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!