Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az új 95-ös...

Mit gondoltok az új 95-ös benzin-ről? Ami E10 néven fog futni (már több helyen is árulják) ugye ebben több az alkohol tartalom ezt értem. Okozhat problémát ez az új üzemanyag egy 1998-as évjáratú autóban? Értelmes válaszokat várok. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 13:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Csak évek múlva derül ki. Én nem vagyok optimista , és igenis tartok tőle hogy tényleg árthat a motornak.

Ma reggel a kedvenc kutamon már csak E10 volt, az elmúlt napokban átálltak, a sima E5 95-ös már nem volt.

Így nekem maradt a drágább prémium benzin, azt nem érinti a mostani átállás, és abban egyébként is etanol helyett ártalmatlan ETBE a biokomponens, és még azzal is változatlanul csak E5-ös. Mindenkinek ezt javaslom, amíg nem látunk tisztábban. Én egyenlőre nem tankolok E10-et az biztos. Pedig csak 3 éves autóm. Egy 1998-as gépbe végképp eszembe sem jutna betölteni.

2019. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem jár annyira sokat az inkább tankolja a prémiumot. Árban nem lesz sokkal több. Nekem kb havi 20 ezer a 95-ös. Így meg lesz 22-23 a prémium. Nem tétel.

Aztán majd látni fél év 1 év múlva, hogy mi a helyzet.

2019. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek. Mindent elmond, hogy Németországban amikor 2010-2011 környékén bevezették az E10-et, annyi volt a probléma (még új, garanciális autókon is), hogy újra vissza kellett vezessék a piacra az akkor forgalomból kivont E5-öt. Azóta az E5 és az E10 párhuzamosan kapható. Nem úgy mint nálunk, ahol egyszerűen megszüntették az E5-öt és a helyére (nem mellé) jött az E10. Így maradnak a prémium benzinek, mindhárom 100-as benzin (MOL, Shell, OMV) problémamentes, nem érintettek ebben a mostani kényszerű átállásban.
2019. dec. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Tegnap 18 liter ilyen e10 valamit tettem bele a Swiftbe, annak semmi baja nem lesz, dd a Fiestába ma már 100-as benzint tettem mert arra e5 volt írva.
2019. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hol volt vele probléma itt NO-ban? Legalábbis én még nem hallottam erről, vígan használatban van azóta is.
2019. dec. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Elég szomorú,hogy a régebbi típusú autó tulajdonosokra nem gondoltak. Szívem szerint én sem tennék bele,nem is fogok! Majd ha nem fogy ez az új fajta benzin akkor észbe kapnak remélhetőleg!
2019. dec. 12. 06:16
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem fognak. Akkor majd ignorálják a olcsóbbat, és csak 1 lesz, abba belekeverik azt a trutyit és adják prémium áron.
2019. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sem lesz itt semmilyen ignorálás, azon egyszerű oknál fogva hogy 10 sofőrből 8 azt sem tudja mi az az E5 vagy E10. Annyit tud az átlagember hogy 95-ös benzin, és itt vége sajnos. Tehát az átlagautós csak évek múlva a szervizben fog esetleg szembesülni azzal hogy mire kellett volna korábban figyelnie. Addig a nép jórészének fel sem tűnik majd ez az aprócska számcsere a kútoszlopon.

Ebben nagy felelőssége van egyébként a kúttársaságoknak is, most mindenhol részletes tájékoztatásnak kellene lenni kiplakátolva a kutakon, hogy valami EU-s környezetvédelmi baromság miatt meg kellett változtatni az üzemanyagok összetételét, ami adott esetben káros lehet a motorra és a hosszú távú hatások nem ismertek. Mindenki ennek tudatában tankoljon, esetleg fontolja meg a változatlan összetételű biztonságos prémium üzemanyagok használatát. Ehelyett sehol semmi infó, gyakorlatilag szép csendben fű alatt megy az átállás, miközben pont a kutaknak kellene most lázítania a népet, mind a saját mind az autósok érdekében.

2019. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Ez mondjuk igaz.


Csak a prémium meddig lesz változatlan, az a kérdés..

2019. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

A prémium elvileg nincs veszélyben, nem terjed ki rá a jogszabály amivel a 95-öst most tönkretették.

Amíg elég kevés fogy belőle ahhoz, hogy a főkörnyezetvédő nagyokosok ingerküszöbét ne érje el, addig szerintem ebben nem is lesz változás. Meg különben is, valamit tényleg a kínálatban kell hagyni kell a régebbi autók tulajdonosainak is. Azzal hogy innentől a drága prémiumot kell használniuk, már kellőképpen meg vannak büntetve. Szerintem belátható ideig ennyivel beérik.

2019. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!