Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári vagy márkás alkatrészek,...

Gyári vagy márkás alkatrészek, szűrők, olajok?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemes előnyben részesíteni? A kézikönyv azzal van tele, hogy a gyári olajat kifejezetten ehhez a motorhoz tervezték, a gyártó és azok akik tervezték az autót nyílván jobban tudják mi a legjobb az autónak. Ezzel én is így vagyok.


Viszont van aki azt mondja, hogy mivel minden alkatrésznek és olajnak ugyanazoknak a szabványoknak kell megfelelnie illetve az utángyártottak is a gyártó által megadott paraméterek alapján állítják elő az adott olajat vagy készítik el a szűrőt, alkatrészt így csak a gyártó logójával ellátást fizetem meg.


Én rendszeresen 10.000km-ként de eddig mindig már 9700-9800km-nél megvolt az olajcsere, ekkor cserélem a szűrőket is kivéve például az üzemanyag szűrőt amit felesleges gyakran cserélgetni, hűtővizet, szervó olajat is most cseréltem tehát minden karbantartás megvan emellett ezeket magam is végzem, tehát tudom mi lett elvégezve a kocsin és milyen módon.

Így nagyon fontos nekem, hogy ne csak abban a hitben éljek, hogy jól csinálom hanem biztosan tudjam, hogy amit veszek az valóban a legjobb az autónak.



2019. dec. 12. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, az is gyári előírás, hogy 30 ezrenként kell olajat cserélni, meg természetes, ha 1000km-ként eszik 1 liter olajat...

Gyártóknak nagyon nem érdeke, hogy minél tovább tartson az autód, amit vettél tőlük.

Bár lassan mindegy is, milyen csodaolajat, meg 1000km-ként cserél az ember, mert közeledik az idő, amikor klotyópapírból fognak motorokat építeni.

2019. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én autómhoz a gyártó nem azt írja elő, hogy csak a gyári olaj a jó, hanem azt hogy a gyári jóváhagyással rendelkező a jó. Abból pedig van kismillió márka, típus, ami mind mehet bele. Bőven lehet válogatni, kinek melyik márka a szimpatikus.

Eleinte megvettem én is gyári szűrőket. Aztán miután a szép hologramos gyári matricával ellátott zacsiból, dobozból, ugyan azt a MannFilter, Mahle, stb szűrőt vettem ki (rajta volt a beszállító márkajelzése, típusszáma), úgy döntöttem, hogy nem veszem meg a dobozt több ezer forintért, mert úgyis csak kidobnál. Inkább megveszem ugyan azt a MannFilter, Mahle szűrőt fele-harmada áron, az autóm logójával ellátott csomagolás nélkül.

2019. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokszor az utángyártott ugyan az mint a gyári csak nincs rajta mondjuk a VW logó.

Mann szűrőt szoktam én is venni de a Mahle is jó. Olajszűrő 2000 Ft körül van nekem. Olajat mindig Mobil 1 5W30-at veszek.

2019. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!