Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinkúton megnézték a...

Benzinkúton megnézték a benzin motorom olajszintjét, azt mondták, hogy nagyon alacsony és rátöltöttek. A régit le kellett volna engedniük, nem gond, hogy rátöltöttek?

Figyelt kérdés
2019. dec. 12. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Még mindig jobb, ha kevert olaj van benne, mintha semmilyen nem lenne.


A benzinkutas nem fog neked olajat cserélni.

2019. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván kérdés hogy milyen olajat öntöttek bele, de azért feltételezzük hogy tudják mit csináltak. Elvileg az olajok keverhetőek egymással, ha az autóban belevaló olaj volt és utántöltésre is megfelelőt használtak akkor nem lehet baj.

Egy olajcsere viszont lehet hogy tényleg nem ártana, a kérdés alapján nem vagy túl nagy szakértő.

2019. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%
Lehet ráönteni ha nagyon kevés az olaj, és nem baj ha picit keveredik, de ez maximum addig jó ameddig elintézed a dolgodat, meg a nagyon fontos útjaidat és nincs időd normális olajcserére. Aztán ha azzal megvagy akkor vegyél bele való olajat amit a gyártó előírt! megfelelő olajszűrőt esetleg levegőszűrőt sem árt cserélni. Ez az egész művelet 12-14 ezer Ft. A létező legolcsóbb anyagokkal megúszod 10 ezer alatt is kb, de azt egy jól működő autóba inkább ne vedd meg. Ha csapatós, mászkálós autó amit már csak addig tartasz ameddig meg nem döglik alattad akkor mindegy az olajcsere is kb.
2019. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megnézte, hogy milyen kell és abból tett 1 litert bele. 8 ezer ft volt, most cserélhetem ismét?
2019. dec. 12. 23:47
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

"Megnézte, hogy milyen kell"


A milyen kell és a milyen van benne az általában nem ugyanaz...

2019. dec. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

szintetikust ásványival még mindig nem célszerű keverni.

1x megtapasztaltam válóolajnál, érdekes, víz jellegű elegy lett belőle. Orrán száján folyt a váltóból.

2019. dec. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1 liter 8 ezer forint. :D A kutasnak volt egy jó napja. :D


Arról legalább meggyőződtél, hogy tényleg alacsony volt az olajszint, illetve egyáltalán beleöntötte a motorba, vagy csak fizettél a kutasnak meg van 1 liter olaja.

2019. dec. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Az éppen leállított autóban mindig alacsony az olajszint... Kell várni kicsit amíg visszacsöpög, aztán mérni...

Ha nem dugja vissza koppig a nívó pálcát akkor is mondhatja hogy alacsony a szint...

Régen voltak ilyen trükkös kutas fiúk.. az csak plusz hogy nem olyan oalj volt a dobozban mint ami és volt írva... Így maradt a zsebében plusz pénz...mert csak 1x vette meg az eredeti olajat és utána a gagyi Tescost öntötte bele...

2019. dec. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem gond, járj vele nyugodtan, az ég világon semmi baja nem lesz a motornak. Ezek az olajok már bátran keverhetők egymással.

Nekem is kellett egy liter 0W20, beugrottam a kagylóshoz, ahol 8000.- volt egy liter. Tovább mentem egy kilométert, és négyért megvettem egy kis autósboltban ugyanazt.


Unalmadban olvasd el a gépkönyvet, mit javasol a gyártó.

2019. dec. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerűen egy rutin lehúzás áldozata lettél.

Alap, hogy a kutas a kúton nem nyúl az autóhoz, de ne is nézzen ré, egyáltalán, ne is jöjjön a közelébe.

Hogy jutott odáig, hogy ki lett nyitva a géptető, és kivehette a nívópálcát? Te is kellettél hozzá.

Jól írták, frissen leállított motor, mire mindenhonnan lefolyik, lecsöpög, az nem két perc, persze hogy _szerinte_alacsony, de gondolom már a középértéket is alacsonynak mondta, mert el akart adni egy doboz olajat.

Kaufferben, Unixnál az ember egy 4 literes kannát vesz 8 ezerért. Drága lecke volt, többet ne engedd hozzányúlni. Ha fagyállót mér, akkor gyengének fogja mondani, akármit lát a műszerben, hogy egy liter koncentrátumot rád melegíthessen.


Megismétlem a lényeget: a kutas az autó közelébe se menjen. Örültem amikor kisérleti jelleggel a MOL üzemeltetett bankkártyás kútoszlopokat, nem kellett az ilyen lehúzós macskajancsikkal hadakozni.

2019. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!