Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autók soha nem...

A francia autók soha nem voltak elterjedtek az USA-ban?

Figyelt kérdés
Majdnem minden európai és japán gyártó fejleszt amerikai igényekre szabott autókat és forgalmaz autókat az USA-ban. Hogyhogy a három nagy francia márka közül ebben egyik sem lát fantáziát? Hatalmas piacot hagynak ezzel lefedetlenül. Olvastam valami olyasmit, hogy a Peugeot hamarosan megpróbálja megvetni a lábát az Egyesült államokban. Szerintetek mekkora sikere lesz? Eddig hogyhogy nem próbálkoztak?

2019. dec. 15. 01:36
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Dehogynem, Columbo is Peugeotval járt...
2019. dec. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha bemennének árban ott is a vw konszern alá,mint ahogy itthon is,akkor lenne sikere!Pláne a megane R.S-nek,szerintem az amerikaiak imádnák!
2019. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De a skodát sem értem miért tartogatja magát európának!Az amerikaiak a kodiaqot,superbet vinnék mint a cukrot!
2019. dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Eddig azért nem terjedtek el mert amerikában nem igazán lehetett eladni autót fűnyírómotorral az orrában.


Az elmúlt években most már ott is egyre jobban terjednek el a kisebb köbcentis autók, így akár még be is tud törni.

2019. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Hát azért.....

A legtöbb amerikai film tele van Citroen-el.. Pl az elrabolva film is tele van Renault, Citroen, Peugeot autókkal...

2019. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alf ***** válasza:
100%

A citroen / Peugeot kivonult a hetvenes években. Addig jelen voltak. A Citroen SM pl az év autója lett az USÁban.

A hetvenes években egy csomó olyan szabályozást vezettek be, aminek az aeurópai modellek nem tudtak megfelelni így inkább kivonultak.

Emellett hiányzott a rendes szervíz hálózat.

2019. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
66%

6 éve itt lakok!

Egyetlen egy francia autót sem láttam !

De Opel sincs , Suzuki t láttam kb 3 darabot

2019. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En 20+ eve elek itt, szerintem az amerikaiak megneztek Columbo autojat, es soha tobbe nem vett senki francia autot [link]


:D

2019. dec. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Azért az kicsit túlzás, hogy minden európai ott van. A VW a dieselbotrány óta alig tud autót eladni, nagyon alacsony a piaci részesedésük. A Fiat is csak a Chryslerrel való összeboronálás óta forgalmaz ott autókat, szintén viszonylag kevés sikerrel. A britek megint csak rétegterméknek minősülnek, a Volvo meg a Saab is szinte mindig teljesen más modelleket forgalmazott ott, mint itt (most már kicsit globálisabb, de még mindig másra szavaznak a vásárlók). Gyakorlatilag csak a 3 német prémium van jelen teljes készültséggel az európaiak közül.

Peugeot volt a '90-es évek elejéig, a Renault is sokáig próbálkozott, de az amerikai máshogy gondolkozik. Mindig sírnak, hogy náluk miért nem lehet kapni x dolgot (pl. francia autót, de x helyére kb. bármit be lehetne helyettesíteni). De ha lehetne nem azt vennék - nekik csak az kell, hogy ott legyen valami az áruház polcain, "elérhető legyen", hogy meglegyen az árubőség, de az, hogy betegye a fogyasztói kosárba már egy kicsit más tészta. Nagyon más az ízlésviláguk - ők inkább olyan autókat keresnek amikről el lehet hinni, hogy jók (még ha pocsékak is), mintsem valóban jó autókat.

Columbo autója egyébként egy okosan megalkotott filmművészeti kellék. Ugye a sorozatban elég hangsúlyos, hogy Peter Falk egy klasszikus olasz-amerikait alakítson, aki még valamennyire tartja az európai szokásokat, s ezért kellett európai autót kapnia.

2019. dec. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!