Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes az autót márka szerviz...

Érdemes az autót márka szervizben szervizeltetni?

Figyelt kérdés
Vettem egy makulátlan Corollát, szeretném rendszeresen szervizeltetni. Nem volt még autóm. Mit gondoltok, érdemes kifejezetten Toyotára szakosodott szervizbe vinni az autót?
2019. dec. 23. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ki kell tapasztalni az adott márkaszervizt. Nekem ugyan annál a márkánál volt olyan márkaszerviz ahol nagyon rossz tapasztalatom volt, míg máshol teljesen korrektek. A 14 éves autómat a mai napig márkaszervizbe hordom, akár csak egy olajcserére is.
2019. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Azok között is vannak különbségek. Egy szerelő egyszer azt mondta nekem, hogy ő az elégedett ügyfelekből él, a márkaszervizek meg az óradíjból.
2019. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Tekintve, hogy képesek VW márkaszervizben elkérni 50 ezret az olajcserére így kösz nem inkább hordom maszekhoz. Márkaszervizben iszonyú pénzlehúzás megy. Sokszor még a minőség se kiemelkedő, mert alkalmaznak kezdőket is felügyelet nélkül.
2019. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk 28E szokott lenni az éves olajcsere vidéki Toyota márkaszervizben. Nem hiszem, hogy olcsóbban megúsznám, ha máshova visszük. Eladáskor meg elég jó pont szokott lenni a végig márkaszervizbe hordott autó.
2019. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
82%

Olaj + szűrő + munkadíj= 10 e Ft a sarki zugszerelonél...

Márkaszervizbem ez a jó napot kívánok miben segíthetek díja...

2019. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy munkatársaknak 1380 ft.-ot írtak a skoda szervizben a részletes számlára, akkumulátor sav feltöltésért.

Zselés akksi van az autóban.

2019. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Olaj + szűrő + munkadíj= 10 e Ft a sarki zugszerelonél..."


Milyen olaj, milyen szűrő? Én ennyiért a legolcsóbb webáruházban sem kapom meg abból az olajból az 5 litert, amit jó szívvel bele mernék önteni az autómba. Olajszűrőből is gondolom nem egy áron van a gyári a 7-es BMW-hez és az utángyártott a régi Swifthez. Így ez a 10eFt nem igazán összehasonlítható.

Olajat, szűrőt és a leeresztő csavar alá a tömítő alátétet én szoktam vinni. Csak a munkadíjat fizetem a márkaszerviznek. Az olajcseréért 3-4eFt-ot szoktak kérni, ha nincs más egyéb. Én általában egy 5-öst adok és nem kérem a visszajárót. Abszolút nem tartom soknak, cserébe nem én szerencsétlenkedek az autó alatt, nem én koszolom össze magam és a használt olajjal sem nekem kell rohangálnom.

Vannak viszont lehúzós márkaszervizek, ez így igaz, nem írtam, hogy nem. De álszentek se legyünk, nem igaz hogy minden magánszervizben kisangyalok dolgoznak bagóért! Az út melletti kis szervizekben is le tudják húzni az embert, gazdagon és még fel is vannak háborodva ha netán számlára, garanciára is igényt tartanál. Ezért írtam, hogy az adott márkaszervizt, mint minden szervizt ki kell tapasztalni. Semmiképp nem általánosítanék. Amiért jól meg is kaptam a lepontozást...

2019. dec. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, rosszul írtam az előző posztban! Idén már áremelés volt. Előkerestem a legutóbbi számlát. Kemény 6000Ft-ot elkértek az olajcsere munkadíjára. Nem nevezném horror árnak, nekem ennyit bőven megért.
2019. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Márkaszerviz válogatja. Mi hordunk oda is autót, ebből egyiket azért mert újonnan lett véve és még garanciás, másikat meg amikor hozzánk került oda tudtuk vinni hirtelen átnézni, rendbeszedni. A másik kettőt nem, de jól képzett szerelő csinálja. De nem minden "maszek" lelkiismeretes, szóval ott is lehet találni negatív példákat, tehát kétélű dolog ez a márkaszerviz vagy valamilyen autószerelő műhely.


Amúgy vannak akik egy-két márkára szakosodnak, főleg azért mert mindnél újabb és újabb információkkal kell naprakészen lenniük, legyen az hibakód kiolvasás, satöbbi. Így igen, nem hátrány az ha olyan nézi át aki foglalkozik Toyotákkal (is).

2019. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Álljunk meg egy szóra! A márkaszerviz és egy márkára szakosodott szerviz az nem ugyanaz. Melyikre gondoltál?
2019. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!