Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bikázás vagy akkutöltőre...

Bikázás vagy akkutöltőre tevés során van érdemi különbség, hogy a pozitívra vagy a negatívra tesszük először a "csipeszt"?

Figyelt kérdés
Úgyértem, például lemerült az akku mert rajtamaradta világítás, be akarjuk bikázni és mondjuk először a negatívra aztán a pozitívra tesszük abból lehet gond, hogyha mondjuk először a pozitívra kellene?
2019. dec. 24. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sokszor bikáztam már és sosem figyeltem ezt.

Úgyhogy szerintem semmi jelentősége.

De lehet hogy mindjárt jön villamosmérnök pistike cáfolni.

2019. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztonsági okokból javasolják, hogy a pozitívat csatlakoztasd először mindkét oldalon és utána a negatívot.

Ha a negatívot csatlakoztatod először és a második pozitívval véletlenül hozzáérsz a testhez, akkor máris rövidre zártad az akkut.

Egyébként a bikázandó autón a negatívat nem az akku sarujára kell kötni, hanem valahol máshol testpontra. Ennek szintén biztonsági oka van, az akkuban hidrogén gáz keletkezhet, amit a szikrák begyújthatnak.


Persze ha másképp csinálod akkor is működni fog, csak kevésbé biztonságos.


Üdv: Villamosmérnök Pistike

2019. dec. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass #1-re, fingja nincs róla, ezért olyan magabiztos.
2019. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nem köll annyit agyalni... Csipetnyi aztán jóvan
2019. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy "Villamosmérnök Pistike" írja.

Levenni, pedig fordított sorrendben. Bár ez nem volt a kérdésben, de gondolom nem marad örökre összekötve a két autó.

2019. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!