Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig kellene lennie az olaj...

Meddig kellene lennie az olaj szintnek a nívópálcán?

Figyelt kérdés

Itt egy kép, ahogy látom rohadt alacsony az olaj szint. A recés részt kell elérnie vagy meddig kellene lennie?

[link]



2019. dec. 25. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

igen a recés rész alja a min a teteje a max olajszint


vagyis ha te jól mérted meg akkor azonnal tolj bele vagy 1 liter olajat míg nem késő

2019. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gépkönyvben, de valószínűleg ott ahol meg van hajtva a pálca, a recézett részen belül.
2019. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből jócskán hiányzik. Az olajnyomás visszajelző nem villogott még?

2019. dec. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A recés részt kell nézni. A képen jóval minimum szint alatt van az olaj.
2019. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nem dohányzó, gondos gazdától eladó...
2019. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez valami vw ugye? Villámgyorsan legalább 1 liter 10w40et neki! Önts bele 1 litert, nézd meg meddig megy fel, legyen a felső hajlítás alatt közvetlenül a színt. És ne ezzel az autóval menj olajért!

Még valami, olajszintet teljesen kihűlt motornál nézz!

2019. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aha VW, na igen meleg volt a motor plusz olvastam hogy kell neki idő míg lefolyik 15 perc után újra néztem azért több volt, de most feltöltöttem 10w40 el úgy hogy a recés rész közepénél van, 1-2 hónap múlva úgyis olajcsere esedékes. Hát igen szomorú hogy nem néztem meg hamarabb.
2019. dec. 25. 13:46
 8/12 A kérdező kommentje:
Vajon mennyire gyilkolta meg a motort az hogy így volt vele járva? Valószínű 1-2000km mehetett ennyire alacsony olajjal. Tudjátok mi a legjobb, nyáron volt műszakin, remek munkát végeztek a szakemberek...
2019. dec. 25. 13:49
 9/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Muszakinak mi köze az olajszinthez???
2019. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Aha VW, na igen meleg volt a motor plusz olvastam hogy kell neki idő míg lefolyik"


Ha közvetlenül leállítás után nézed, akkor ne csodáld! Úgy az enyém is a minimumon van. Ha várok egy kicsit, amíg lecsordogál az olaj, akkor láss csodát, egyből a min és max között lesz félúton.

2019. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!