Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 406 coupe-val van...

Peugeot 406 coupe-val van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Pesten élünk a párommal. A gyerek még elég távoli terv. Hét közben nem használunk autót, csak hétvégén kirándulásra, rokonlátogatásra és főleg ketten, szóval nem kell nagy autó. Jelenlegi autónk kezd menthetetlen állapotba kerülni, a következő műszakiztatására már nem akarok költeni. Régóta tetszenek a 406 coupék, ezen belül főleg HDI-re vadászom. Elolvastam a népítéleteket, és teszteket. Elég jó véleménnyel vannak róla, félek, hogy egy kissé elfogultak is. Persze, tisztában vagyok vele, hogy a sportosság csak a külső, ennek tudatában venném. Konkrétan amikre kíváncsi lennék: az alkatrészellátás és szervizeltetés, mivel a típus ritka, mint a fehér holló. Típushibák, jó tanácsok. Főleg tulajok tapasztalataira vagyok kíváncsi. Aki csak szarfranciázni szeretne egyet, azt megkérem, hogy álljon ellen a kényszernek hogy válaszoljon.

2019. dec. 28. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A motorháztető alatt ugyanaz, mint a sima 406-os, talán bizonyos futóműalkatrészek lehetnek mások, de ebben most nem vagyok biztos.
2019. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja - annyi, hogy ennek a típusnak pl. az Opel Calibrához hasonlóan volt egy sajnos nem túl böcsületesen gépészkedő rajongótábora, szóval arra azért érdemes odafigyelni, hogy ne Lakatos "Ferrari" Kolompár legyen az eladó.
2019. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előttem nagyjából leírták. Műszakilag 406 szedán. Amit az tud, azt a coupe is. Ezt lehet mérlegelni pro és kontra. Valamint azt, hogy egy csomó minden könnyen elérhető hozzá, mert azonos a szedánnal, viszont ami coupe specifikus, az ritka, ezért bontottan alig lesz, újonnan meg drága (hasonlóautóm van német vonalon).

Megbízhatósági kérdésekbe és szarfranciázásba nem mennék bele, mivel eléggé rétegautó, jól sejtet, hogy a népítéleten kissé elfogultan nyilatkoznak esetenként.

Egyébként ebben a kategóriában megnézném az Astra G Coupe-t. Szerintem az fenntarthatóbb autó.

2019. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha műszakilag teljesen azonos a szedánnal, akkor gondolom alkatrészellátással nem lehet gond. Szerintem nagyon eltalálták a G Astra kupé változatát is, de az valahogy nem nagyon tud megfogni, valamint ott kissé zavar a lehangolóan egyszerű és unalmas beltér.
2019. dec. 28. 13:56
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2.2es hdi fap-al szerelt, és a részecskeszűrő folyadék biztos ki lesz fogyva belőle. Egy tisztítást és feltöltést kalkulálj bele az árba. Ez egy 50k-s tétel. A brembo fékek nyikoroghatnak, ilyenkor betétrögzítő stifteket és laprugót kell cserélni. MO-on nem könnyű beszerezni de e-bay-en akad egy 20asért.

A fényszórója kb mint egy mécses. Fel kell újíttatni ha látni is szeretnél éjszaka.

Olyat keress amibe gyárilag JBL hifi van. Egy fejegység csere után olyat szól mint az agyvérzés!

2019. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!