Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó a legstrapabíróbb,...

Melyik autó a legstrapabíróbb, ami mellett a fenntartása a legolcsóbb? étolajos megoldás az hogy működik?

Figyelt kérdés

valami régi elnyúhetetlen technikára gondoltam, meg étolajra,


hogy kell keverni, hogy kell egy ilyen járgányt üzemeltetni, és melyik típusok megfelelőek erre, amik jól bírják?


2019. dec. 31. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Azt tudtad,hogy nem lehet étolajjal közlekedni??Azt tudod,hogy a használt étolajnak szaga van? Azt meg majd megtudod,hogy ezért jól megfognak büntetni :D
2019. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

a legolcsóbb legtrógerebb étolaj 340 ft / l. Már nem is éri meg szenvedni vele, főleg, mert kb. azonnal kivesz az első rendőr.

A fáradt olaj volt régen is a menő, de azt már elég szigorúan veszik az éttermekben, nehéz hozzájutni. Illetve azzal melózni kell, leszűrni belőle a darabos prézlimaradványokat, stb...


Vegyél valami régi foschtalicska szívódízelt, fogyaszt majd 4-5 litert. Ha ezt nem bírod kiköhögni akkor engedd el az autózást...

2019. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Mitsubishi i-MiEV. Lehetetlen legyilkolni, s kopó-forgó motoralkatrészekkel sem kell törődni. Csak otthon bedugod a konnektorba és a villanyszámlához hozzáírja az áramszolgáltató a tankolást.
2019. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ilyen elektromos babakocsik 5+ milláért szintén nem érdekelnek



ilyen 3-400 ezer tájába gondolkodjunk

2019. dec. 31. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

3-400-ért nem fogsz kapni jó állapotban lévő öreg szívó dízelt sem.


Pl. öreg mercik.

Ha motorikusan lesz jó akkor rohadni fog a kaszni

Ha a kaszni lesz jó akkor a motornak lesz baja...


Étolajozni már nem éri meg.

Pár forinttal olcsóbb csak literje mint a gázolajnak.

Használt étolajat meg ülepíteni/szűrni stb kell.

na meg amúgy is börtön jár érte :)


Vészmegoldásnak jó, ha éppen egy kisbolt előtt fogy ki a nafta az öreg 124-es mercidből és veszel a boltban pár liter étolajat hogy eljuss a következő kútig, de amúgy értelme nincs.


(Kivéve ha étolajgyárban dolgozol és literszámra tudod lopni az étolajat, akkor nyerő egy 190-es vagy egy 124-es dízel merci, de mondom, ennyi pénzért romot kapsz)

2019. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom miért rettegnek ennyire az étolajtól, haverom 1.9TDI-s A4-et hajtott fele arányban kevert használt olajjal, közel 200.000km ment bele így, aztán egy téli napon árkot fogott, szóval ment volna lehet több is bele, de van neki sok ilyen vw/audi/seat stb ismerőse, valami klub, onnan kapta az ötletet elvileg rengetegen nyomatják ezekbe is bele, mert bírják, a régebbi kocsik szintén a legtöbb.
2019. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
régi merci, bmw, vw valami német még a tervezett elavulás előtti időkből... Nekem egy bmw e34 524td van meg egy mercedes w124 250d kézi váltóval... mindkettőt 300 ezer forint vettem... Váltogatom őket, de amúgy egyikkel sincs baj, a bmw volt hengerfejes meg az adagolóval volt valami gond, de három év és hetven ezer kilométer alatt azzal se volt különösebb gond... A rendőrök amúgy nem igazán fognak ezzel foglalkozni, le kell lőni amikor megállítanak és nincs szag... Arra figyelj, hogy jól ülepítsd az olajat, illetve a biztonság kedvéért mindig legyen nálad egy üzemanyag szűrő, meg szerszám, hogy ki tudd cserélni, ha esetleg eldugul... Amúgy tényleg a szűrés és az ülepítés, meg a megfelelő tárolás a lényeg, én vettem műanyag hordókat és abban tartom lezárva, hogy semmi redva ne tudjon belemenni... Nekem még azt az instrukciót adták, hogy mindig csak annyi olajat tegyek a kocsiba amennyi elfogy, nem tudom ennek mi az értelme, de én így járok...
2019. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy is tesznek bio-t a dízelbe, akkor minek kísérletezni az étolajjal, ami még csak nem is legális?
2019. dec. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!