Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz egy 2014-es...

Mennyire nehéz egy 2014-es Audi A5-t fenntartani 3. 0 tdi-vel?

Figyelt kérdés
Havi 210 ezres fizetésem van, van saját házam, autózás a fő hobbim, mellette nem cigizek, nem iszok, szerintetek megengedhetem magamnak ezt az autót? S Tronic autómata váltóval szerelve, mielőtt megveszem kap egy nagyobb szervízt, olajszűrőt, automata váltó ugyanúgy kap új szűrőt,olajat,4 új gumit stb.., és ha ezen kívül mellette van még félre téve rá 1 millió forintom akkor szerintetek meglehet próbálni? vagy inkább hagyjam?

2020. jan. 3. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha ez felmerül kérdésként, akkor hagyjad....

Nem mellesleg, számolj egy kicsit: biztosítás (kalkulálj a netrisken!), üzemanyag, adó, fogyóeszközök, szerviz stb. - nem két fillér egyik sem és a 210 nettó azért nem egy akkora összeg


Ha hobbiból akarsz autózni, akkor

[link]

2020. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Én nem lépném meg. Nekem van több autóm, de már sajnálom azt a rengeteg pénzt ami rájuk költöttem.

Ezek mellett utazom, és gyakran elmegy egy ázsiai repjegy ára egy komolyabb szervizre.

Ne élj a kocsidnak.

2020. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha, nemczavar hogy az, autóra keresel vedd, meg
2020. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dirtboy ***** válasza:
56%

Én sem venném meg,amég nincs meg persze nagyon csábító a dolog,nem tudod mit ne tennél meg érte de hidd el hogy nem tart az a csillogás olyan sokáig.

megszokod azt is és utána egyre jobban fog zavarni a tudat hogy bármikor jöhet egy olaj költség ami elviszi sok havi teljes fizetésed.


amit javasolni tudok bár nem biztos hogy érdekel az a motor.

mindegy milyen stílus ami neked esetleg bejön.

veszel egy valamivel olcsóbb és könnyebben fenntartható autót,meg egy motort.

a motor előnye hogy mivel szezonális így annyira nem lehet megunni mint egy autót. téli pihenő után nagy lelkesedéssel veszi elő az ember tavasszal.

valamint ha felmerül valami húzósabb költség akkor is para mert lehet vele várni,max addig pihen a moci.Még mondjuk a munkába járós autónál bizony minél hamarabb meg kell csinálni hogy tudd használni.

2020. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
210 ezres fizetésnél egyáltalán örülj hogy fenn tudsz tartani bármilyen népautót. Több mint 3x annyi a fizetésem mint neked és eszembe nem jutna beleugrani még így sem egy ilyen autóba. Azt sem értem, hogy hogy a francban van egyáltalán ekkora fizetésből annyi pénzed, hogy megengedhess magadnak egy ennyire fiatal, jobb állapotú autót. Hitel?
2020. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utána is néztem: a legolcsóbb ilyen autó használtautón 5,5 misi. Tegyük fel hogy rohadt jól alkudsz, viszont úgyis kell rá egyből költeni, szóval maradjunk ennél az 5,5-ös árnál. (Mondjuk a többi hasonló autó 7-8 misi, szóval nem tudom milyen állapotban lehet ez).

Te azért a pénzért 2 évig és 4 hónapig dolgozol, ha közben semmi másra nem költesz. Ez nagyon-nagyon sok.

Írtad, hogy van házad. Annak a karbantartására mennyit raksz félre? Mennyi a rezsid? Mennyiből jössz ki egy hónapban? Mi az a pénz, amit komolyabb érvágás nélkül félre tudsz tenni? Arra az összegre számold ki újra, hogy mennyit kell dolgoznod ezért az autóért. Gyanítom, hoyg egy 8-9 évet legalább kapni fogsz. Komolyan, szerinted megéri?

2020. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

A paraméterek alapján mintha magamról olvasnék... meg is kaptam itt régebben a válaszolóktól, hogy ennyi fizetésből megélni sem lehet és még egy 20 éves Swiftet se tudnék fenntartani. Még szerencse hogy nem az a lényeg, hogy itt a károgók mit írnak és a gyakorlat mást mutat! Utána megkaptam, hogy biztosan lopok, csalok, különben nem is lenne autóm...

A helyedben azzal kezdeném, hogy átgondolnám, hogy feltétlenül szükség van-e ekkora autóra és ekkora motorra? Én inkább valami szerényebb, de új autót vennék. Még ha a kezdeti beruházás nagyobb is. A használttól félnék, főleg olyan autónál ahol a szerviz nem két fillér.

De én nem te vagyok, neked kell eldöntened, kiszámolnod hogy belefér-e a költségvetésbe.

2020. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is megmondták hogy nem lehet autót fenntartani, még egymilliós nettóból sem, pláne újat mert értékvesztés. Aztán vettem egy újat 6 millióért, és költöttem rá 40-et az első évben. Kész csőd.

A használtban már nem bízok, így csak újat vennék.

Az autózás sosem lesz racionális döntés, mindig csak viszi a pénzt.

Én ennyiért egy új középkategóriást vennék, azzal évekig nincs gond.

2020. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
havonta félre tudok tenni legroszabb esetbe 70-80at átlagba, úgy hogy nem kenyéren meg vizen élek,4 havonta jut új ruhákra, cipőre, nem a kínaiba veszem, , 3 éve hajtok egy e46 320d-t,az ilyen olaj cseréket, szürőket magamnak csinálom, komolyabbakat a szerelő, de akkor se kellett éheznem. Abba a 3 évbe modernizálva lett a házam, szépen felújítva. Úgy gondoltam hogy most lecserélem egy fiatalabbra, mivel örököltem egy kis pénzt, a kíváncsiskódóknak.
2020. jan. 3. 13:27
 10/12 dirtboy ***** válasza:
83%

Én nem költeném el azt a pénzt autóra.

az tiszta bukás,nem tudom a lakás milyen de pl annak is több értelme lenne ha napelem,vagy napkollektor,ház szigetelés stb-be fektetsz.

az felértékeli a házárát és a havi kiadásaid is csökkenek.

az autóára sajnos már csak lefelé fog menni,se nem stagnál se nem drágul így befektetésnek nem jó.

2020. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!