Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó teljes előéletét én...

Egy autó teljes előéletét én is letudom kérdezni valahol, vagy csak szervizesek érik ezt el?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a saját javításaikat megfelelően rögzítik a szervizesek. De ha pl. egy autó eladtak és utána már máshol szervizelték több évig akkor arról a pár évről honnan szerzek információkat?

2020. jan. 8. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Carvertical.com
2020. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kandelakuku válasza:

Ha van ügyfélkapud, pár dologba bepillantást tudsz nyerni (műszaki, km óra állás, eredetvizsga, műszakin készült fotók stb), itt:


[link]

2020. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Mindent te nem tudsz
2020. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljes bizonyossággal nem biztos, hogy sikerül felterképezni egy autó múltját.

Minden lehetséges adatbázisba bepillantva is lehetnek kibúvók.

1- ügyfélkapu adatbázis: 2012 utáni műszaki vizsgák, eredetiség vizsgálatok

2 - márkaszerviz: a márkaszervizben történt javítások

3 - carverticar: biztosítóknál rögzített események.

Ami az említettek látáskörén kívül történt, azt nagyon nehéz lenyomozni, két műszaki vizsga között, egy maszek műhelyben akár egy törött autót is javíthatnak úgy, hogy nem lesz nyoma a rendszerben, ha azt a biztosítónál sem jelentették, és az eredeti színre fújták.

2020. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A #4-es válaszolótól kérdezném, hogy egy állapot felmérés nagyon sok mindent kideríthet? Pl. törést is?


Egy autó után nemrég érdeklődtem 3-évig pont annál a szerviznél szervizelték amit hívtam. Aztán nem oda vitték többet így nincs infójuk róla. Pedig az autó a közelben maradt. A tulaj áttért más szervizbe, esetleg érdemes körbekérdezni a környéki szervizeseket?


Az infók így elszigetelten vannak külön-külön a szervizekben?

2020. jan. 9. 08:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy állapot felmérés nyílván sok mindent fek tud fedni, de ahhoz nár kell az autó, a kérdésed padig arra vonatkozott, hogy az autó adataiból nilyen információk gyűjthetők össze.
2020. jan. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!