Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómat sebességben hagytam...

Az autómat sebességben hagytam, mégis elgurult. Hiba lehet?

Figyelt kérdés
Enyhén lejtő úton hagytam az autót, de a hideg miatt nem húztam be a kéziféket, csak r-ben hagytam, és mégis előre gurult vagy 2 métert, mindössze 3 óra alatt. Ez hogy lehet?

2020. jan. 9. 09:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Ezt gyorsan felejtsd el...

Ha nem húzod be a kéziféket, csak a henger fal belső súrlódása tartja a helyén az autót. Kicsit rosszabb a kompresszió, máris lassan gurul.

Sőt, kopott váltó kulissza miatt "kiugorhat" a sebesség fokozatból,aztán keresheted az autót a domb alján összetörve.


Kézifék nélkül ki kell ékelni a kereket egy fadarabbal.

2020. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

szerintem kizárt hogy 1.-ben átfordítsa a főtengelyt, de az automaták "r"-jét nem ismerem, de nem "p" be kellene inkább?

szerintem az r nem teljesen egyenértékű a hagyományos rükverccel

2020. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Hidd el a kéziféket azért találták ki hogy rögzíteni tudják az autókat.

Hideg miatt a lábféket se használod ???

2020. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A rükvercre gondoltam.
2020. jan. 9. 10:03
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Télen-nyáron használom a kéziféket, sose ragadt be.

És nem is gurult el az autóm. ;-)

2020. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

meg kéne tanulni használni az automatát... p a parkoló mód...r esetén, lejtőn mit vártàl?


Nem mellesleg, nem -30 C van, hogy bármi befagyjon

2020. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Most nem, de ha valaki előtte áll vagy te állsz előtte, akkor elég öreg hiba. Volt rá eset ... :(
2020. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hidegben indul könnyen? Azért kérdezem, mert simán lehet, hogy nincs elég kompresszió a motorban.
2020. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Honnan veszi az a két válaszoló, hogy automata sebességváltóról van szó? A kérdező ilyet sehol se írt. Autó + m (birtokos személyjel) + (+a - kötőhang) t (tárgyrag) = autómat. As in: az én autómat.
2020. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Pedig nem volna szabad elgurulnia. Egyébként lejtőn ha a kéziféket nem használjuk csak sebességben hagyjuk akkor 3 fontos dologra kell figyelni. Ha az autó úgy áll meg hogy előre lejt akkor R-be kell tenni a sebességváltót. Ha hátra lejt neki akkor 1-es fokozatba. A másik hogy a kormányt soha nem szabad egyenesen hagyni ilyen esetben hanem a padka felé kell tekerni. Egyrészt mert az autó megindulhat sosem lehet tudni alapon, de előfordulhat és olyankor ne nyíl egyenesen vagy az út felé menjen ami kegyetlen baleset veszélyes hanem a padka felé mert ha viszonylag magas a padka az út meg a járd között vagy árok között akkor az kiékeli a kereket és nem fog elgurulni az autó, vagy menjen falnak neki azzal a kis sebességgel nem fog kidönteni semmit ha csak nem ropiból készült kerítésnek megy, plusz ha megindul akkor mégsem más autóba, emberekben tesz kárt hanem maximum villanyoszlopban, kerítésben egy kisebb kárt ami könnyen orvosolható, tehát anyagilag nem okozol túl nagy kárt.

A harmadik szempont az ékelés. Legalább a két hátsó kerék legyen ékelve, nagyon hasznos dolog, érdemes lenne használni. Egy fahasábból is lehet csinálni akár házilag.


Télen a kéziféket azért nem használjuk ezt azoknak írom akik nincsenek ezzel tisztában. Szóval azért nem használjuk mert ha vizes a kötél, fékpofáknál a hosszú állásnál bizony ráfagyhat. Oké hogy ezek szigetelve vannak, de ha ki van a szigetelés akkor már betud ázni ami persze elrohadáshoz vezet később, de ha befagy a kézifék akkor szívás van. Igaz ki lehet olvasztani behúzott kézifékkel ha próbálsz elindulni akkor pikk pakk kiolvad de az koptatja kegyetlenül a fékbetétet, na meg másnak sem tesz jót, szóval ezt végső esetben csinálja bárki is. Na meg jégoldóval fel lehet oldani, ez is egy megoldás, de legjobb télen elfeljteni a kéziféket.

2020. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!