Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem melegszik fel a hűtővizem,...

Nem melegszik fel a hűtővizem, hengerfejes lehet?

Figyelt kérdés

2.5 diesel kia. Jelenség az, hogy termosztát cserénél láttam, hogy teljes rozsdalé van a rendszerben. Kivettem a termosztátot átmostam az egész rendszert, most tiszta (trisóval tehát minden kijött). Viszont egyszerűen nem melegszik fel a hűtőviz. Oké nincs bent termosztát, de 50km pályázás után se. a vizhőfok mutató stabilan középen áll indulás után pár kilométerrel. Olyan mintha csak a hengerfejben lenne meleg. Rögtön megállásnál leengedtem a vizet jég hideg volt az első pár liter és csak később jött a hengerfejtől a melegebb víz. Szóval mintha nem lenne keringésem. Viszont a kiegyenlitő tartályba felmegy a vízszint teljesen kupakig, de ki nem lővi és az is hideg. Lehet ez vizpumpa hiba, vagy ez biztos hengerfejes? ÉS ha hengerfejes miért nincs cirkuláció? Vagy miért nem forr fel igy, hogy nem is kering? Viz-olaj nem folyik össze.

Vizcsővek se melegek se a hütőnél se a fűtőradiátornál, egr hűtőnél se meg mintha viz se lenne bennük, de a rendszerbe biztos van 10 liter amennyi kell. LEvegőztető nincs, elméletileg ez légteleniti magát.



2020. jan. 11. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A termosztát az feltétlen kell bele, ne vedd ki.

HA úgy látod akkor kilehet venni a vízpumpát és meglátszik hogy van e baja.

DE szerintem akkor meg felforralná vizet ha nincs keringetés benne.

2020. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Termosztat nelkul meg szep, hogy nem lesz meleg. Nem tudom mit varsz. Amugy hideg motorral autopalyazni, hat gratulalok. Ha eddig nem volt hengerfejes akkor majd most az lesz.
2020. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A termosztátot csak addig vettem ki, hogy a teljes rendszert átmossam, majd le tudjam engedni, illetve megnézni, hogy amiatt nem jön a hűtőközeg fele víz, de se igy se úgy nem jött. Már benne van, de pontról pontra ugyan ez a jelenség
2020. jan. 11. 13:14
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
61%
Tudod mit jelent ha a motor hengerfejes vagy csak olvastad hogy ez egy drága probléma és félni kell tőle?
2020. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hengerfejes, inkább tökfejes.
2020. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Attól hogy hengifejes egy motor,a víz még melegszik.
2020. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
a pályázás nem egy terhelő dolog egyébként, mert van menetszél és a motor is egyenletesen van terhelve
2020. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vizpumpán nem volt terelő lapát, csere. Köszi a tippeket.... márakinek.
2020. jan. 11. 17:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Na ugye, látod mit írtam az 1. válaszomban?
2020. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

” pályázás nem egy terhelő dolog egyébként, mert van menetszél és a motor is egyenletesen van terhelve“


Na ja, meleg motornal. De a hideg motor a nagy fordulatszammal es terhelessel nincs jo baratsagban.

2020. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!