Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mikor és hogy használjátok...

Ti mikor és hogy használjátok a kuplungot?

Figyelt kérdés

Mondjuk kanyar előtt pár méterrel benyomjátok a kuplungot és visszateszitek 2 vagy 3-ba (nyilván helyzettől függ), és benyomott kuplunggal gurultok a kanyarig aztán utána nyomjátok a gázt?

Vagy üresbe teszitek, és kanyarhoz éréskor vissza 2 vagy 3-ba és gázt nyomtok?

A lényeg igazából az, amire kíváncsi vagyok.. hogy elvileg benyomott kuplunggal nem ajánlott gurulni, pl. piros lámpához közeledve.. mert hogy ezzel a kinyomócsapágyat tesszük tönkre.

Tehát akkor? üresben guruljunk? de akkor meg nincs motorfék..



2020. jan. 11. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha gond, hogy nincs motorfék (piros lámpa előtt üresben), akkor mindenképp marad az, hogy kettesben (kuplung nélkül) gurulni a lámpához, majd a végén ráfékezni egy keveset.


Kanyarodásnál pedig én úgy szoktam, hogy kuplung be, vissza 2, majd a kanyar közepén/végén kuplung ki, illetve gázadás.

2020. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sebességbe hagyod, nem nyomsz semmit csak gurulsz, ha kell viszaváltasz és gurulsz tovább.
2020. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Végülis az a normális hogy lassításkor is mindig váltunk. csak visszafele.

2020. jan. 11. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Vissza kettő, még benyomott kuplungnál nagy gázfröccs, és paldógáz plusz kuplung fel, miközben a kormánnyal megmutatjuk a kanyar irányát. A többit már a gázzal szabályozzuk.
2020. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
#4 Majd figyelünk, hogy az ütközés után kocsira dőlő oszlop minél kevesebb kárt tegyen bennünk.
2020. jan. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
5# 26 év alatt (évi 30 ezer km-rel) 2 szer voltam árokban. Egyszer tükörjégen kezdőként, meg egyszer lépésben. Sosem állatkodáskor történt a baj.
2020. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
További károgásokat megelőzvén, vannak helyek ahol némi pízért szabad állatkodni.
2020. jan. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utóbbi években teljesen leszoktam az üresben vagy a benyomott kuplunggal való gurulásról. Ehhez tartom magam mindig, kanyarodásnál, lassításnál is
2020. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor te a kurblit
2020. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!