Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy kocsit üzembentartó...

Vettem egy kocsit üzembentartóira. Előző tulaj motort cseréltetett benne és ez hivatalosan sehol nem látszik hogy ilyen történt többi lent?

Figyelt kérdés
Nevemre venném csak eredet vizsgán gondolom elkaszálnák mert se a törzskönyvbe se a forgalmiba sincs átírva a motorszám. Tipusazonos motoe került bele.

2020. jan. 11. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Elkaszáljak, igen. Cserét akkor lehet bejegyezni ha van szerződés a motorról.
2020. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van adásvételi áfás számla a beszerésről csak nincs átpapirozva az okmányirodában
2020. jan. 12. 00:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt bent kéne megkérdezni, hogy ilyenkor mi a menet. Annyi biztos hogy perkálni kell az átírásért, mármint a motorátírásért. De hogy kell-e a tulaj hozzá, vagy elég a megbízása, azt nem tudom. Ha ez rendben van, gondolom jöhet az eredetvizsga.
2020. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már megint kezded?!
2020. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én amikor ugyan így vittem az autómat eredet vizsgára, adtak egy papírt, hogy a motorszám természetes elhasználódás miatt nem olvasható, azzal a papírral kellett menni a NKH-hoz, ahol ilyen 2-3 ezer forint körüli összegért lefényképezték a motorteret és adtak egy papírt, hogy tényleg nem olvasható (konkrétan nem is ellenőrizték), azzal a papírral mehettem az okmányirodába és így az új forgalmiban már motorkódos lett az autó. Szerintem ez a leg egyszerűbb módja, ha van ismerősöd, aki ezt meg tudja oldani.
2020. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez az amit a kislány nevére vettetek?
2020. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!