Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik fokozat optimális...

HelpMan2 kérdése:

Melyik fokozat optimális parkoláshoz?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy kettesben túl gyors az autó ahhoz, hogy kontrollálni tudjam. Vissza kéne kapcsolni egyesbe? Vagy lehet lassabban menni kettesben valahogy? Nem akarom emiatt elrontani a vizsgám.

2020. jan. 13. 06:42
 1/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
54%

Vizsga előtti kérdésnek ez erős...

Bár sokkal pontosabban kéne tudni a helyzetet.... Beszéld meg az oktatóval

2020. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha háttal parkolsz, akkor rükverc. Ha orral, akkor 1-es.


Ha nagyobb hely van, ahová könnyen beférsz, akkor mehetsz "lendületből", de ezt a vizsgán ne erőltesd, nem ezt várják tőled.

2020. jan. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
CSak 1. és hátramenet.
2020. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es fokozattal mi a baj? Igaz én már régen vizsgáztam, de nem emlékszem, hogy tilos lett volna használni. Sőt, ha a tempó indokolja, akkor azt kell.
2020. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

30 éve vezetek. Parkolóba kizárólag 1-essel vagy hátramenettel álltam be. Nem is tudom, hogyan jutott eszedbe 2-essel beállni.


Az egy másik kérdés, hogy amikor a bev. központ parkolójában 100 üres hely van egymás mellett, akkor megállás nélkül befordulsz kettesben, mert tkp. bárhova állhatnál. Vagy ha az út szélén bárhol meg lehet állni, sehol nem áll senki, és te indexelsz, lassítasz, lehúzódsz az út szélére és megállsz, ahol akarsz. De vizsgán úgysem ilyen helyzetekben kell leparkolnod.

2020. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ki mondta, hogy egyesben nem lehet parkolni?

sőt ha kell 1-esben is csúsztatod, hogy még lasabb legyél.

2020. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2esben parkolni? Na az igen, esetleg Jason Statham tudna ilyen tempóban becentizni egy autót egy parkolóhelyre, nem egy kezdő tanuló.
2020. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát engem állandóan leszúrt az oktatóm, hogy 1-est csak elindulásnál kapcsolunk, tehát ha mondjuk 2-esben megyek, akkor ne váltsak egyesbe, hanem fékezzek, amíg az autó megáll, aztán 1-es és mehetek tovább. Én úgy parkolok, hogy 2-es fokozatban keresem a parkolóhelyet, aztán ha megvan, akkor mikor már elkezdek bekanyarodni, kinyomom a kuplunkot és a fékkel lassíto az autót, de magát a sebességi fokozatot akkor nem használom. Ha túl sík a terep, tehát nem gurul az autó magától, vagy annyira lefékezek, hogy megáll, akkor beteszem 1-esbe és úgy folytatom tovább a parkolást.

Mondjuk nem tudom, más autónál hogy van, de az oktatómnak dízel autója volt, nekem is az van, és ott sokkal jobban megtorpant az autó, ha visszaerőltettem 1-esbe, szóval azt annyira nem erőltettem. Lehet, hogy benzines esetén könnyebben megy a visszaváltás.

2020. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Akkor én statan vagyok, mert .mindig 2ben parkolok és 2 auto koze szeretek. Pedig nem vagyok egy hu de profi sofőr. ( 2eve van jogsim, és 26éves lány vagyok)
2020. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 kocsi közé hogy állsz be 2esben, előremenetben? Az, hogy kinyomott kuplunggal gurulsz lendületből, az nem számít 😉
2020. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!