Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb Audi A3 mennyire jó...

Újabb Audi A3 mennyire jó választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon tetszenek a 2010-11-es audik ,de a faceliftes 2012-13-asok is. Van van 1-1,5 millió árkülönbség nyilván a régebbi javára, de az újban van sok újítás. Mennyire van egy ilyen autónak létjogosultsága dízel motorral , városban? Ugyanis egyedül használnám nem kell nagyobb autó. Nagyon költséges fenntartani? 1.9-2.0 tdi motorral venném max 3,5 millióért. Mennyire megbízható? Valakitől azt hallottam egyszer ,hogy nem olyan problémás a dízel. Elég neki hetente-kéthetente egy hosszabb (70-80km-es) út és nem lesz semmi baja


2020. jan. 13. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem benzinest veszel? DPF-el sokat fogol szívni ha állandóan csak városozol
2020. jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az "újabb" relatív fogalom. Én is ilyet szeretnék venni, csak várom, hogy megjelenjen a 2020-as legújabb generáció. Motoron én is vacillálok még, mert egyelőre a pontos kínálat sem ismert. Régebbi TFSI motorokkal volt bővel kokszosodási gond úgy hallottam. Nekem eddig is dízel autóim voltak, igaz fele-fele arányban használtam városban és autópályán. A hosszabb út nálam 500km-t jelent, amit rendszeresen ha nem is túl sűrűn megteszek. Így dpf gondom eddig soha nem volt, mindig szépen a háttérben regenerálta magát. Leginkább az új plug-in hibridekre leszek kíváncsi. Legjobban egy dízel-hibridnek örülnék. Városban használnám csak elektromos autó üzemmódban, a hosszabb utakon pedig ott a dízel előnye. Ha lesz is ilyen, az ára elég borsos lehet. Lehet az már nekem sem fog beleférni a keretbe. A te esetedben lehet, maradnék inkább a benzinesnél.
2020. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont a TFSI motorok rossz hírem miatt nem gondolkodom ebben mint opció.
2020. jan. 13. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
CR se jobb...
2020. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Heti egyszer el kell vinni egy hosszabb útra (min. 100 km) és akkor nem lesz gond. Máskülönben a kormol, kokszol, tömődik. Cr, tfsi egy kutya.
2020. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dízelnél inkább a turbógeometria mechanikája, EGR-szelep, szívócső, kipufogórendszer szeret elkormolódni. Benzinesnél a szívósor, szívószelepek.

Csak amiatt heti 100km-t, évi 5000km-t, 7 literes fogyasztással számolva kb 140.000Ft-nyi üzemanyagot céltalanul autózgatva, csak mert muszáj, elfüstölni megéri?

2020. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó az összes A3-as, az első generációtól kezdve. Aki azt írja, hogy a CR szar, az nézzen utána, hogy a VW féle CRTDI az egyik legjobb és legmegbízhatóbb a használtpiacon. Veszel egy 2.0 CRTDI-t, és a világból kimész vele.
2020. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!