Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor hozhatom el a használt...

Mikor hozhatom el a használt autót a kereskedésből?

Figyelt kérdés

Jövőhéten fogok forgalmizni, így már elkezdtem nézegetni az eladó autókat. Természetesen csak használt autó jöhet szóba, újra nem telne.


Mindent átnéztem a vétellel kapcsolatban, amit csak találtam: az adásvételit, a forgalmit és törzskönyvet, az eredetvizsgálatot, illetéket, a biztosítást, hogy mire figyeljek.


Kereskedésből tervezem megvenni az autót, de bárhol kerestem a hazavitellel kapcsolatos információt, nem találtam semmit. Gondolom, akkor hozhatom majd el, ha már megvan a biztosítás és a jármű a nevemre lett íratva. Ugye? Vagy talán előbb is? Egyáltalán kell ezért felárat fizetni a kereskedésnek? (Ha még pár napig náluk marad az autó)



2020. jan. 13. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megvan az adásvételi és megkapták a pénzt tőlük hozhatod, az biztos.
2020. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aláírtátok az adásvètelit akkor utánna azonnal. A bürokráciára (hivatal / okmányiroda) van 2 heted.
2020. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Tanács: beszéld meg a kereskedővel hogy intézzenek mindent, a nevédre írva akarod elhozni
2020. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De az nem baj, ha még a papírok nincsenek meg, és úgy állít meg a rendőr útközben? Elég akkor, ha felmutatom az adásvételi szerződést, ami igazolja, hogy épp akkor vettem?

2020. jan. 13. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem gond . De neppertől nem vennék gépet sem intéztetném plusz 10 ezrekért hogy átirassa .
2020. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért akarok kereskedésből, mert ott helyben van eredetvizsgálat, így nem kell azzal is külön vesződnöm. Ráadásul esetleges rejtett hiba esetén nemcsak az adásvételi szerződés véd, hanem a fogyasztóvédelmi jogok is.
2020. jan. 13. 18:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Az átíratást pedig én intézem az okmányirodában.
2020. jan. 13. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az adásvételi szerződés nálad, illetve biztosítást is kötöttél, akkor viheted az autót, ha forgalomban van. Ha ki van vonva (kereskedők ki szokták), akkor meg kell várni, hogy forgalomba helyezzék. Hogy ez mennyi idő, kérdezd a kereskedőt.
2020. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!


csak olyan autókat néztem, melyek forgalomban vannak

2020. jan. 13. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!