Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgàssérült szerezhet jogosít...

Mozgàssérült szerezhet jogosítványt?

Figyelt kérdés
28 éves srác vagyok akinek régi vàgya, hogy vezethessen,de a helyzet sajnos az, hogy a jobb làbam nem elég hogy rövidebb 13cm vel de még ràadàsul a làbfejem nem is tudom mozgatni. Màr talán nincs olyan baràtom aki ne vezetne és engem elszomorít a helyzet, hogy én nem. Àllandóan kérnem kell kollégàim akikkel dolgozom, hogy nem e tudna felvenni engem is. Ebbe màr belefàradtam és szeretnék véget vetni mivel kezd megalàzó lenni a szitu. Milyen lehetőségeim vannak e téren és hová érdemes menni? Futni, gugolni tudok evvel nincs gondom.

2020. jan. 14. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám jobb lába hét centivel rövidebb és gyenge benne a reflex, 30 éve vezet, kézzel fékez. Másik ismerősöm mozgássérült, tolószékes, 15 éve vezet, ő kézzel ad gázt és kézzel is fékez, automata váltós az autó. Vannak bőven lehetőségeid, sok cég végez hivatalos átalakítást az autókon, NKH-nál érdeklődj (Nemzeti Közlekedési Hatóság)
2020. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Normál autót így valószínűleg nem vezethetsz, de átalakítottat szerintem igen.
2020. jan. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nos az autó az mindenképpen módosítani szeretném a szàmomra legjobb opcióra, de a jogosítvány megszerzésétől félek. Gondolok itt most arra, hogy a gyakorlatit, hogy adom le mivel nem sok iskola rendelkezik ilyes fajta gépjárművel. Vagy vàsàroljam meg az autót és àtalakított formában jelentkezzek az iskolàba?
2020. jan. 14. 08:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben először megkell csináltatnod az autót és azzal kell menned vezetési gyakorlatra. Elkell vitetned magad mégha nehéz is megoldani.

Mert ott nincsenek ilyen speciális autók.

2020. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a mozgássérültek érdekvédelmi szervezetét megkeresni, ők biztosan tudnak segíteni. Nyilván van speciális oktatás, van valamilyen orvosi vizsgálat, ahol megmondják, milyen műszaki feltételek mellett vezethetsz.

Ha végképp nem tudod, merre indulj el, érdeklődj az ortopédián, ahova jársz, vagy hívd fel az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetet, pl. a baleseti sérültek rehabilitációs osztályát. Nekik tudniuk kell, milyen lehetőségeid vannak.

Sok sikert!

2020. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Némelyik iskolánál van mozgássérült oktatóautó.
2020. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig sajnos abba hitben éltem, hogy szàmomra ez nem megoldható, de hàla nektek most màr okosabb lettem. Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!!!
2020. jan. 14. 09:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Sokkal komolyabb problémákkal is lehet jogosítványt szerezni.

Nem mondom, hogy egyszerű, de főleg elhatározás kérdése.

Esetedben a legegyszerűbb megoldás:

Automata váltós autó, bal lábra átszerelt gázpedál.

Úgy a jobb lábra nincs szükség a vezetéshez.

2020. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos lehet ballábasra módosítani egy automata váltós autót. Talán az lenne a legolcsóbb és legkönnyebb. Szerzel jogsit automata váltós autóra és kész. Persze lehet tévedek, de szerintem ilyen egyszerű is lehetne a dolog.
2020. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha automatás autónál balra szélesítik kicsit a pedált, akkor tudsz ballal fékezni, az kb. olyan, mintha targoncát vezetnél. A gáz lehet simán karos vagy olyan, mint a motornál.
2020. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!