Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuális turbónyomás szabályzó...

Manuális turbónyomás szabályzóról pár információ?

Figyelt kérdés
Miután megvettem az 1.9 TDI Golfomat, észrevettem, hogy a turbónyomás szabályzó szelepen nincs csatlakozó. Abszolút nem találtam sehol, gondolom kiszedhették. A volt tulaj elmondása szerint régebben volt nagyobb turbó az autón, azért szedhették le, ehhez lehet köze szerintetek? Most gyári turbóval üzemel+nagyobb csúcsokkal (2.5 TDI). Volt tulaj állítása szerint chippelve volt az autó, ilyenkor arra érthette ezt, hogy adtak neki nagyobb adagolást és kész? Mivel a turbó nyomáson/szabályzásán így nem igen tudtak állítani. Illetve, ha nincs csatlakozó és elektronika a szabályzó szelepen, akkor mi szabályozza a turbót? Valami gyári értéken megy ilyenkor? Van egy turbónyomás jelző kis óra, aszerint olyan 0,6-7 báron tölt, ilyesmi a gyári is. A kérdésem a következő lenne. Kiszedném teljesen ezt szabályzó szelepet, tennék egy manuális szabályzó szelepet. Óra segítségével beállítanám kicsit magasabb nyomásra, üzemanyag adagolást is kell állítani ilyenkor, hogy kicsit gyorsabb legyen az autó? Azt tudom, ha nagyobb csúcsok vannak és sok üzemanyag kis turbóval, akkor kormol az autó. De mi a helyzet ha ez fordítva van? Azaz csak a turbó nyomás van növelve és az üzemanyag ellátás nem(nagyobb csúcsokon kívül, ami jelenleg benne van az autóban), ilyenkor mi történik? Választ előre is köszönöm! Nem, nem vagyok szakértő, sem mérnök, de érdekel a téma és szeretnék több infót megtudni és fejkődni. Köszönöm a megértést! Remélem minden kérdésemre válasz kapok!

#chip #TDI #Volkswagen #golf #szelep #csúcs #adagolás #turbó #gyári turbó #turbó szabályzás
2020. jan. 14. 21:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy ha tényleg nagyobb adagolás lett állítva az autónak (a volt tulaj szerinti chippelés), akkor nem kéne kormolnia nagyobb csúcsokkal és gyári turbóval? Mivel abszolút nem kormol, nem is füstöl. Nyélen egy nagyon picikét csak, elhanyagolható mennyiségben.
2020. jan. 14. 21:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nagyobb csúcsok?

Azt se tudod hogy működnek a porlasztók, injektorok csak belöktek neked egy ilyen jól hangzó marhaságot.

Pedig ennek is utána lehetne nézni mert fenn van már minden a neten.

2020. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondolom valami olyan porlasztócsúcsra gondolhatott, amin több vagy nagyobb lyukak vannak. De csak ennyit tudok, mint amennyit leírtam.
2020. jan. 14. 21:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen benne van, hogy kamu az egész, ezért is ez a sok kérdés, amit feltettem a témával kapcsolatban és örülnék ha valaki meg is válaszolná.
2020. jan. 14. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!