Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a Merciről?

Figyelt kérdés
Volt egy suzukim. 1. tulajdonosa voltam. Épp most adtam el. 16 évig használtam. Voltak hibái 200.000 Ft-ért vitte el az új tulaj én meg szalonból vettem, nagyon sajnálom és fáj a szívem érte. Itt megfogadtam, hogy szalonból soha többet kocsit..Van egy a feleségemnek, az is újszerű na mindegy lényeg, hogy msotmár ekzd elegem lenn imelohelyen kolégák, asszony mé g a ygerek is aki életeben nem vezetett szomszéd kutya macska de még a tyúkok is el a akarnak beszéln i a merciről. Vagy A vagy C esetleg e osztályt vennék max 1-1.200.000Ft-ig. De nekem bőven elég egy 2002 es A osztály is. Nincs messze a melóhely pályán csak nyaralni járok. Az újkocsikba annyi bizbaz van, hogy nem ehhez vagyok szokva szoval lenne rá 6 misim is de nekem már a parkradar mg ez a xdrive vagy mi ami bömbikbe van emg új mercikbe na ez már erős úlzás egyszerűség híve vagyok én...Szóval miért ilyen rosszak a 2000-2004-es mercik a és c esetelg e class érdekel..Kérem csak Merci tulajok vagy hozazértok tapasztaltak váalszoljanak köszönöm szépen!

2020. jan. 14. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Mert 1 év alatt simán rakoltod a vételárat is. Ezek tipikusan azok az autók amiben mindig elromlik valami és mivel mercirol beszélünk, nem olcsó a javítás.
2020. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Az első generációs A mercivel az a baj hogy

1. Úgy néz ki belülről mint egy fapados Ignis, de az alkatrész árak meg merci szint.

A kasztni nagyobb sebességnél hirtelen kormány “rántásnál” (mondjuk ha vad ugrik eléd vagy gyerek ) akkor könnyen fejtetőre borulhatsz.

Úgy rohad mint a pusztulat

Sok az elektromos hiba.

Ha mindenképp A mercit akarsz akkor második generációsat vegyél azokból is belefér 1.2 M-ig, de hidd el nem fogsz olyan olcsón eljárni mint a swifttel.

Nekem két autóm van. Egy ezres swift amit városon belül használunk szaladgálosnak. Nincs kimélve de megkapja a kötelezőket 23 éves de mai napig pöcröf akárhova elmernék indulni vele. Nem éri meg eladni mert ez az 1-2 százezer amit adnának érte semmivel nem lennék előrébb tartalék autónak meg mindig jó

2020. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Akartam írni, hogy vegyél nyugodtan Mercit, de ahogy látom te is beleestél a csapdába. Kellene a célkereszt kevés pénzből, de ez nem így megy. Az “A” osztály az egyik legrosszabb Mercedes, sőt... Csak néhány probléma: rohad, borul, elektromos bajok, egy kuplung cseréhez ki kell venni az egész motort, ami nem kis munka. Ha elromlik valami drága az alkatrész hozzá. A legtöbb “A” Merci egy rakat fos, mindenki azt hitte, hogy olcsó is Mercedes is, biztos jó=elhanyagolás.
2020. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon fájt olvasni ezeket a kommenteket. :) :) Hát,na remélem ti hozzáértők vagytok, valahonnan tapasztaltátok ezt a tényállást. Az az igazság, hogy kollégák, szomszédok mindenki aki le akar beszélni satöbbi :D Azthittem kis irígység van bennük, de más is dolgozik, mindenki azt vesza pénzéből amit akar szóval ez az elméletem nem logikus, most meg itt ti is. :D Megszivatni magam semmiképpen sem akarom, nagyon köszönöm aválaszaitokat pozitívan értékeltem mindenkit! Na felborulni aztán végképp nem szeretnék elég "ideges" a vezetési stílusom :D :D :D Azthiszem meggyőztetek. 2! Igen igazad van utólag már bánom, hogy eladtam :D Bmw-k jobbak vajon? :D vagy nézzek vmi átalgos kocsit tyota stb? :D
2020. jan. 14. 22:35
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűség híve és mellé Merci, oké.
2020. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5! Megnevettettél :) :) Így visszagondolva tényleg bután hangzik, azthiszem értem mire gondolsz. :) De úgy értettem, hogy a régebbi mercikben nincsenek bizbazok tudod mint za ujabbakban =egyszerűség :D N ameg gondoltam h ennyi év meló után megerdelek vmi full avantgrade perfect autót :D de utána rájötem h nem udom kihasználni ezért bőven elég a régebbi széria, vagyis elég lett volna ha nem beszéltetek volna le/ nem elnnének ilyen rosszak ezek az autók. Köszönöm aválaszod! Pozítív értékeltek csoportjába tartozol te is ;)
2020. jan. 14. 22:45
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az A merci nem igazi mercedes, messze nem méltó a márkajelzésre. Egy jó állapotú(!) C mercit viszont ajánlok. Az meg butaág hy gyakrabban romlana el mint más, és az alkatrész se drága, mivel mindenből van szinte utángyártott ahol már a márka nem árképző. Viszont inkább a kínálat felsőbb feléből válasz. Suzuki után hatalmas megváltás lesz, sose fogod visszasírni azt a fapadot.
2020. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Illetve rengeteget bontott gyári alkatrész is van a már 15 év körüliekhez.
2020. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7! Köszönöm szépen a váalszod én is így gondolom! Oké azt tudom, hogy az A osztálynak nem egyszerű a szerelése stb de egy C osztály már jobb szerintem is. Köszönöm. Kaptál zöld hüvelykújjat vagy mit :)


Kedves Váalszadók! Nyílván ez egy vitaindító kérdés is lehet, ha vaalkinek nem egyezik a véleménye a másikéval kérem ne pontozgassuk le egymást! Fő a békesség! Úgyis ÉN fogok majd autót venni. Köszönöm amegértéseket! ;)

2020. jan. 14. 22:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vicces lenne ha a műkörmösmerdzsóra lenne BÁRKI irigy. :)

Nem írnak hülyeséget. sajnáld inkább hogy eladtad a swiftet.

2020. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!