Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez esetben ki volt a hibás a...

Ez esetben ki volt a hibás a balesetben?

Figyelt kérdés

Röviden tömören megpróbálom leírni.

Mentünk egy egyenes főúton (városon kívül) ahol megpillantottam kettő autót egymás előtt, mellettük a földön feküdt valami/valaki. Megálltam tőlük egy 200m-re, elakadásjelzőt kitettem, és mondta a barátom hogy forduljak meg, nézzük meg. Mivel nem tiltotta semmi az Y megfordulast, és nem is jött senki sehol, neki álltam a manővernek, viszont akkor a kanyarba megjelent egy autó (már sötét volt). Folytattam az y-t, mert már félig keresztbe volt az autóm az úton. Egyszer csak annyit látok, hogy az autó nem lassít... és egyszer csak mikor már reagálni tudtam, balról belénk jött. Kb 5m volt a fékút (elmondása szerint nem figyelt) pedig a látótávolság kb 200m volt, ez mellett ott volt korábban egy 60as tábla, egy vasúti átjáró, és kettő (velem együtt három) autó elakadásjelzővel . Nem volt szó erről egyáltalán hogy ki hibázott, én viszont úgy vélem szabályos voltam, és ha ő figyel az útra, nem történik meg a baleset.



2020. jan. 15. 06:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Megforduláskor nem akadályozhatsz senkit. Szóval sajnos te voltál.

Persze ha perre viszed, lehet abba kapaszkodni, hogy nem tett meg mindent a baleset elkerüléséért, de ezt nehéz lesz bizonyítani.

2020. jan. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem akadályoztam, neki észre kellett volna vennie már nagyon messziről hogy én ott épp megfordulok, főleg hogy az egyéb tényezők megkövetelték az 50km/h sebességet.
2020. jan. 15. 06:59
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha saját sávjában ment neked, akkor akadályoztad.
2020. jan. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A saját sávjában, igen. Viszont ő nem a adott viszonyokhoz mérten választotta meg a sebességet, és még nem is az utat figyelte. Ha lassabban jön (amennyivel egyébként is lehetett volna, ne tudom fejezni a manővert, és nem akadályozom az útját)
2020. jan. 15. 07:03
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Minek kell katasztrófa turistáskodni? Mi késztet rá, hogy más baján élvezkedj?
2020. jan. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, kérdező is! Ha a művelet megkezdésekor a feltételek adottak voltsk, akkor nem beszélhetünk elsőbbsé meg nem adásáról, indokolatlan akadályozásról.

A megfordulás kezddtekor nem vklt a másik kocsi olyan közel, hogy sstuznia kellett volna, kormányt elrántani.

A 60-as tempó az 16 méter másodpercenként. Az bő 10 mp reagálási időt jelent. Ekkora távolságonmég jeges úton is meg lehet állni minden izgalom nélkül.

2020. jan. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Legalább utólag tanuld meg a szabályokat.

Itt 100 %-ban te vagy a hibás.

2020. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nem tiltotta semmi az Y megfordulast, és nem is jött senki sehol, neki álltam a manővernek"


Hogy lenne már ő a hibás?

2020. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Pontosan az utolsó mondja jól. Amikor megkezdtem a manővert, még az autót sem láttam (300m-re volt kb egy kanyar). És utána jelent meg, mikor én már félig keresztben voltam az autón.

Utolsó előtti: szerintem nézzél tükörbe és tedd fel ezt a kérdést magadnak. Ha történik egy baleset, én azt érzem helyesnek, ÉS MAJDNEM KÖTELEZŐNEK hogy megálljak, és ha szükséges akkor segítséget nyújtsak. (A segítségnyújtás elmulasztását egyébként a KRESZ is tiltja, és szabálysértésnek minősül.) tehát nem csak kiváncsi voltam, és fényképet akartam készíteni hogy “hoppa, itt mi történt”. 🙋‍♂️

2020. jan. 15. 07:30
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Csak irod itt a hülyeségedet !!!

Ha egy útun megkell fordulni, még Y tolatással is kb 3 másodperc !!!!

Érted ???

Na és amaz ha 300 méterre van akkor se ér oda akár milyen lassan fordulsz meg.

DE erősködhetsz és perre viheted , a gatyád is rámegy úgyis te leszel a hibás.

2020. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!