Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélyként milyen...

Magánszemélyként milyen jótállási kötelezettségem van, ha eladok egy használt autót?

Figyelt kérdés
250 ezer forintért eladtam egy 20éves G astrát, lejárt műszakival egy roma illetőnek. Az autó működőképes, de egyértelműen némi javítást igényel, amit eladás előtt közöltem is a vevővel. Például az akkumulátor egy éjszaka alatt lemerül, amiről szintén tájékoztattam a vevőt. A szerződés aláírása utáni napon már visszajött követelőzni, hogy sok baja van az autónak, és adjak vissza neki 150ezret. Végül megegyeztünk, hogy adok neki 15ezret új akkura, de soha többé ne keressen. Következő nap ismét visszatért két másik tagbaszakadt cigány barátjával és fenyegetőzve tovább kovetelőzött, hogy saját költségemen javitassam meg az autót, mert szerinte átvertem. Már bánom az egészet, pedig első perctől éreztem, hogy nem szabad velük foglalkozni. Mit tehetnék, hogy békén hagyjanak?

2020. jan. 15. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ő az ismert hibákkal vette meg. Nem a te dolgod fizetni a javításokat.

Az adásvételin van olyan pont, mondat, hogy tájékoztattad a hibákról és ő ezt tudomásul vette?

2020. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nemtudom, van ilyen iroda ami az adásvételivel, és átírással foglalkozik, ők intézték a papírokat amit én csak aláírtam.
2020. jan. 15. 09:48
 3/18 anonim válasza:
93%
Szerintem ezek direkt erre mentek rá, előre eltervezték, hogy lerobbant autókat vesznek, majd visszakérik a pénzt.
2020. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
15 ezret sem kellett volna adni.. tudta, hogy mit vesz.
2020. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Cigányokkal nem üzletelünk!!!!! Ez alapszabály!!!!

Semmit nem tudsz tenni, mert ezek erre álltak rá. Csalásra és lopásra. Rendőrséget tudod bevonni, akik nem fognak vele foglalkozni. Mond meg nekik, hogy tisztába vagy a törvénnyel, így nem érdekel ezek után a téma ne keressenek, nem vagy madár, keressenek mást. Ennyi. Vagy összevernek vagy a házaddal csinálnak valamit majd ezek után.

2020. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 D. Brasco ***** válasza:
92%
Elkövetted a legnagyobb hibát....leálltál üzletelni egy cigánnyal!Aztán elkövetted a masik legnagyobb hibát,hogy helyt adtal a követelésének és még pénzt is adtal neki....nyilvan vérszemet kapott!Ha szerencsed van megunja a hivogatasodat zaklatasodat,ha ignoralod.....ha nem akkor meg véletlenül eltörik majd az egyik kezed vagy lábad,esetleg véletlen rádgyullad a házad stb stb
2020. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Muszáj előítéletesnek és rasszistának lenni ilyen esetben: cigánytól nem veszünk, és nem adunk el semmit!


Tipikus amit művelnek.

2020. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

pár héttel ezelőtti történet...


[link]

2020. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Ráfutottál az egyik ismert csalásra, amit ezek csinálnak. Legalább nem volt drága az autó meg a "kár".
2020. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél paprikaspray-t vagy egyéb ártalmatlanításra alkalmas spray-t(direkt nem írok alternatívákat, pedig vannak).


Az autódban meg legyen keresztkulcs,anyós ülés alatt, engem húzott már ki egyszer a szószból(Majdnem lekéseltek a tezsvírek).

2020. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!