Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bérelt autón mindenképp...

Bérelt autón mindenképp látszik, hogy bérelt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Néha előfordult már velem (szerintem rajtam kívül sok más emberrel is), hogy nagyobbat kellett volna mutatni mint a valóság. Magyarországon sajnos vagy nem sajnos az autó státuszszimbólum. Sokan ebben mérik egy ember sikerességét.


Szóval, ha én bérelek egy drágább autót azon mindenképpen jelezve van, hogy bérelt? A rendszámtábla kereten vagy bárhol máshol? Vagy lehet olyat bérelni amin abszolút nem látszik semmi cégjelzés?



2020. jan. 16. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rajta felirat akkor nem látszik semmi, nyugodtan mutathatod hogy a tied és milyen sokra vitted.
2020. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Remélem tudod, hogy ez rohadt gáz.
2020. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
milyen területen számít ez, hogy látják mivel jársz? Általában nincs rajta matrica, cégtől függ. Esetleg a rendszámtartón...
2020. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2, Az mennyivel jobb amikor valaki vesz egy autót 10 év hitelre és azzal villog? Az nem gáz, mert az "övé"?

Én annyira nem tartom gáznak, ha valaki ki tud fizetni 40-50 ezer forintot egy napra, plusz még ott tud hagyni néhány százezer forint kauciót. Vagy ilyen alapon az is gáz aki albérletbe lakik havi 150-ért, mert "nem a sajátja"?


A terület igazából lényegtelen, egy kisebb nemrégiben indult vállalkozásom van, és úgy látom sok embernek számít mivel érkezem. Ha rajtam múlna odamennék én egy régi Suzukival is csak nem tartanának komolynak.

Illetve vannak ezek a tipikus események az ember életében amik ha burkoltan is, de arról szólnak, hogy az emberek megnézzék ki mire vitte.

2020. jan. 16. 16:22
 5/20 anonim ***** válasza:

40-50e/nap??? mit akarsz bérelni? ferrarit?


Egy jobb mercit már kapsz napi 15e-ért.

2020. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egy újabb A6-os Audit néztem, az 38500 + áfa/nap. Valamint 600 ezer forint a kaució. Kíváncsiságból megnéztem mennyi egy Ferrari California díja, 380.000 + áfa/nap, és 3.800.000 forint kaució. Elképzelhető, hogy találni olcsóbban újabb A6-ot, de ahogy nézem a 40-50 egy napra nem egy elrugaszkodott ár.

Napi 15-ért régi e46-okat adnak ki.

2020. jan. 16. 16:44
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Ez így szerintem is gáz.

Szándékosan többet mutatni a valósnál, és azért jelentős összeget kifizetni... ez vagy anyagi csődbe viszi a vállalkozásidat, vagy azt is megengedheted magadnak, hogy hosszú távra lizingelj autót

2020. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hosszú távon jobban kijövök, mintha állandóra lenne ilyen autóm. Ha minden másnap kéne bérelnem akkor persze nem érné meg, de viszonylag ritkán kell. Megvenni egy ilyen autót, szervizelni jóval többe kerülne, nem beszélve a hatalmas értékvesztésről.

Illetve ilyen alapon a legtöbb ember többet akar mutatni. Hisz aki hitelre vesz autót az se feltétlen tehetné meg, hogy egyösszegben kifizeti az árát. Az se sokkal másabb mintha bérelem.

2020. jan. 16. 18:53
 9/20 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Ha randira, osztálytalálkozóra bérel valaki autót az ciki, többet akar mutatni a semmire és ez nagyon rossz irány.


A hiteles autókban teljesen igazad van.


Ha vállalkozás nem egy zöldséges bódé, akkor jogos hogy normális autó kell, valóban nem vesznek komolyan ha egy lepukkant Swifttel érkezel meg, ha nem vesznek komolyan akkor nem lesz megállapodás és lehúzhatod a rolót.


Nem bérelnék ki felmatricázott autót, de nem feltétlen baj ha kiderül hogy bérelt. Nem tudod elképzelni hogy hányan bérelnek hosszútávra autót. Semmivel nem kell foglalkozni csak tankolni és fizetni a bérleti díjat. Bármi van, felteszed a kezed, szervízelik, cserélik, stb.

2020. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Pupusz ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha a cégedre tartós bérletbe veszel egy új autót. Mondjuk 48 hóra, a havi bérleti díjban benne van az áfa, ami visszajár, vagy leírható, a casco, cégautó adó, biztosítás, minden és általában 4 évig, vagy 100ezer km-ig garanciális a szervíz, kopó alkatrészek kivételével. Ha valami baja van, csereautót is adnak. Semmire sincs gondod és jóval olcsóbban jössz ki, mintha napi bérbe veszed ki alkalmanként. 4-5 nap árából már kijön a havi bérleti díj.
2020. jan. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!