Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körülbelül mennyibe fognak...

Körülbelül mennyibe fognak nekünk ezek kerülni?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak van egy 1999 yarisa elég rossz de járóképes állapotban, és úgy döntöttünk hogy felújíttatjuk normál állapotúra.

Hibái:

Első bal kerékcsapágy hangot ad, a jobbról nem tudom hogy rossz-e de a bal az 100% hogy igen.

Nagyon sokszor koppanó hang jön a futóműből főleg kanyarodásnál, sejtem hogy gömbcsukló vagy gömbfej de még nem volt az autó konkrét diagnosztikán.

Hosszbordásszíj indulásnál szól. (1esben kicsit)

Küszöbök korrodáltak

Édesapám vezette az autót azt mondta hogy a kuplungot 25%osnak érzi.


Munkadíjjal, alkatrésszel MINDENNEL együtt tételenként kb. mennyibe kerülne nekünk ezeknek a dolgoknak a javíttatása?


Nem kérek okoskodást, mindenképpen meg fogjuk javíttatni az autót, mert anyukám ezzel járt fiatalabb korában!


32/F



2020. jan. 19. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Az autó vételárába.

Nem vicc, amennyiért így elmenne annyi legalább rá fog menni, ha nem több.

Hacsak nem akkora az érzelmi töltet az autóval szemben, hogy megéri a jelentős anyagi buktát, vagy kell az autó és nincs keret normális állapotúra, akkor el kell adni

2020. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Na figyelj, mert precíz válasszal készülök neked,


Megnéztem a használtautón, olyan 400 ezer ft körül mennek a hasonló évjáratú autók. Ha a józan ész diktál, akkor lehet érdemes még 1-2 évig használni az autót, ameddig megy, aztán elbontani, mivel amiket felsoroltál hibákat, kerülne annyiba a javításuk, mint az autó értéke, aztán nyersz vele néhány évet, de aztán más fog tönkremenni és máshol fog rohadni, így az életben tartása nem gazdaságos.


De ha érzelmi alapon megy a kocsi és megjavíttatjátok, akkor tételesen a kuplung cseréje vidéki lebujban olyan 90-100e ft körül van, 50-60 a munkadíj, 30 az alkatrész.


Kerékcsapágy 10-20 körül mindennel együtt


Futóműalkatrészeknél az nem úgy van, hogy csak az egyik ad hangot és csak azt kell cserélni, valószínűleg arra is rá lehet locsolni 50-et az alkatrészre meg 50-et a munkadíjra


Bontott yaris küszöb darabja 15 ezer ft:


[link]


Munkadíjjal együtt ez is olyan 50-80 ezer



Hosszbordás szíj 15 ezer ft körül van + munkadíj



Nem mindegy, hogy hova viszed, Nagyvárosokban drágábbak az óradíjak. Én személy szerint kiszállnék az autóból, amint lehet, vagy addig használnám amíg lehet, aztán a yaris csoportban eladnám a maradékot, ami még jó rajta.

2020. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
350-400e biztos, hogy lesz minimum.
2020. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mért nem viszed el egy szervizbe, ahol pontosan felmérik, adnak árajánlatot a javításra és akkor nem nekünk kell látatlanban találgatni?!

Legnagyobb gond, költség szerintem a lakatoltatás és utána a fényezés lesz. A szíjcsere nem tétel. A futóműalkatrészek ára sem hiszem hogy olyan horror lenne egy ilyen régebbi kisautóhoz.

2020. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
A kerékcsapágyat, szíjat cseréltesd, a többivel nem érdemes foglalkozni. A következő műszakin még valahogy áttolod, aztán 2 év múlva mehet a bontóba.
2020. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fentebb jól írtak mindent!

Aztán az E10 jó-e bele?

2020. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Küszöböt össze kell javítani üvegszálassal ( ha még van ép lemez belőle ) hogy a műszakin átmenjen azt kész. Azon kívül még esetleg a kuplung ami költségesebb lehet, de elképzelhető hogy ott sem kell a komplett szerkezetet cserélni, felesleges is lenne egy több mint 20 éves autónál.A többi tétel amit felsoroltál az filléres dolog.


Szerintem túlzás amit itt néhányan írtak hogy 300-400 ezer forint lenne a javítás. Persze ha betolom egy márkaszervízbe Pest közepén akkor valószínű legombolnak annyit az emberről, de egy ennyi idős kis autónál felesleges ez. Annyit kell rákölteni amiből még életben lehet tartani pár évet aztán irány a bontó. Feltéve hacsak nem érzelmi a kötődés az autóhoz, és a lehető legjobban akarjátok megcsináltatni.

2020. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hülyeségeket tud itt előttem irni.

A hosszbordásszíj cserével nincs 15000 ft.

[link]

2020. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sok kicsi, sokra rúg!
2020. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

abban nem voltam biztos


rágoogléztam, és 15 ezres találat jött be!

2020. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!