Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem merek vezetni?

Nem merek vezetni?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja szereztem meg a jogosítványomat, azonban nem érzem magamon, hogy biztonságosan tudnék vezetni. Ismerem a szabályokat, az elsőbbséget is mindig megadom, de egyáltalán nem érzem az autót. Gondolok itt arra, hogy nem igazán tudom felmérni mikor milyen sebességgel kellene haladnom (pl.kanyarok előtt mennyire lassítsak le), vagy hogy a sávon belül jól vagyok-e elhelyezkedve. Ha a parkolás nem sikerül, arra sem magamtól jövök rá, hanem a mellettem ülő segít. Úgy érzem, egyedül nem fogok soha autóba ülni, pont amiatt, mert nem vagyok biztos magamban. Van így értelme folytatni?

2020. jan. 19. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, hogyan sikerült így jogosítványt kapni. Akkor gyakorolj sokat valakivel, előbb-utóbb remélhetően belejössz valamennyire.
2020. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Gyakorlat teszi a mestert!

Merre laksz?

2020. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap alatt lóf..szt nem tanulsz meg vezetni, egy év alatt már nagyjából jól fog menni.
2020. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden sofőr átesett ezen, mit te gondolsz,hogy valaki autokormannyal a kezeben született ? Megkaptam a jogsit es mar a munka miatt vezetnem kellett jo nagy varosban meg a gps-ek is akkor olyanok voltak, hogy bonyolultabb szituacioban atszamitottak es akkor hagytak cserben amikor legjobban kellett volna a segitseg. Ugyh ha nem ülsz be a kocsiba es nem fogsz vezetni akkor nem is fogsz tudni
2020. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszeljen a forgalom magával sodrása, engedd el, aki dudál annak integes vissza, ha nagyon úgy van...,állj meg, persze ne autópályán vagy olyan úton ahol beléd mehetnek. Valamit elnézel, túl mész, megállsz, átgondolod, ennyi. Bele fogsz jönni.
2020. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt csak kéne tudni hogy kanyarokban(körforgalom, kis utcák, keskeny egy-egy sávos utak) mennyivel célszerű menni, 20-25el biztonsággal megtudsz állni, ha kell. Nagy kanyaroknál meg annyival célszerű haladni amennyit az út minősége, és a reakciód lehetővé tesz. Az természetes hogy vénasszonyok 40-et tartják egy autóúton is, viszont annyival rosszabbak is a képességei már. Erre szabály nincs.


Anno saját autóval volt hogy a felező felé kilógott az autó, és a szembejövő már villogott, lehetőleg mindig középen haladj, a padkától, és a felezőtől legyen meg szemre az a bizonyos táv. Bár én már nem foglalkozok annyira ezzel, mert ha a padka mentén a víz szétrágta és nyomvályússá tette az út szélét, akkor kerülöm kifelé, ahogy a besüllyedt csatornafedeleket is, ha szembe nem jönnek, meg nem rendőr jön mögöttem akkor átlóg a kocsi akár a másik sávba is. Ha a közútkezelő nem képes karbantartani az utakat, és már csak akkor bontják vissza amikor eltűnt a beton egy szakaszon, ezért én is úgy haladok ahogy az autónak jobb, ha nem így tennék az én zsebemből menne ki a pénz, a javíttatásokra.


Másra nem kellene hagyatkozni, erre rájöttem anno fiatal kölyökként, családtag mondta hogy jobbról semmi, mehetek, míg kihajoltam a szélvédő felé hogy meggyőződjek a dolgokról, már nyomnom is kellett a féket, rögtön jöttek szembe, és ráadásul nekem tábla is volt.


Parkolást meg sokszor úgy csináltam hogy egyik oldalon volt csak autó, és amellé álltam, és a tükrökhöz nézem a távolságot, ami esetemben 60-70cm is lehet ha az ajtónyitást is beleszámolom.

2020. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én azt gondolom, hogy próbálj meg egy számodra ismert úton elindulni kocsival és gyakorolj. Az nem megoldás a problémára, hogy ül melletted valaki. Ő nála nincsenek pedálok, nincsen kormány, így beavatkozni nem tud a baj esetén sem. Ezt neked kell megoldani, a forgalmi órák adtak egy alapot, mellyel nem töröd magad össze a forgalomban, innentől tied a terep. Mindenki így kezdte, többek közt én is. Emlékszem az első utamra, hogy el se mertem engedni egyik kezemmel se a kormányt, mert amint megemeltem az egyik kezem már nem tudtam tartani az ívet. Első előzéseim kész életveszélyek voltak. Úgy belehullámzott az autó mint annak a rendje, egyszer majdnem az útról is leestem. De nem adtam fel, gyakoroltam és ma már nincsenek problémáim ezzel. Biztos vagyok benne, hogy neked se lesz csak bátorság! 😀

A kanyarok bevételét pedig a KRESZ külön pontba foglalja. Azt a kettő képet mindenképpen tanulmányozd át, mert segít. Mindjárt be is linkelem ha megtalálom.

2020. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajna nem találtam meg, de egyszerű : ha jobbos kanyar van akkor az úttest jobb széléhez húzod az autót, azaz a terelővonal felé (asszem így hívják), ha balos kanyar van akkor az úttest bal oldalához igazítod az ívet, azaz a felezővonalhoz.
2020. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha egy kanyart nem tudsz bevenni, vagy hogy nem tudsz normálisan menni a sávodban, az nem fogható a rutintalanságra! A helyedben vennék még órákat egy oktatónál (jogsival is lehet). De az biztos hogy így nem ülnék autóba, mert veszélyeztetek másokat.
2020. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor először vezettem a családi autót, olyan más volt, nem tudtam vezetni egyáltalán. Szerintem ha a rendőr meglátott volna abban a 2-3 napban elvette volna a jogsimat. Utána már ugyan rá lehet fogni hogy ment, de nem voltam koránt se magabiztos. Parkolni szerintem 2-3 hónapig nem tudtam egyenesen, az autót megszokni meg legalább 4-6 hét volt. Most kb egy éves a jogsim, és már nagyon jól érzem az autó minden dolgát. Szóval ne izgulj, menni fog, csak ne add fel☺️
2020. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!