Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen "menő" autót vegyek?

Milyen "menő" autót vegyek?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, viszont fogalmam sincs, hogy mit vegyek. Keveset fogom használni így benzineseket nézegettem, bár sokszor hallom, hogy ha néha van egy hosszabb út, akkor a dízel sem problémásabb.

A keret 3-3.5 millió forint.

Azért tettem idézőjelbe, hogy menő autót, mert az igazán menők bemennek a szalonba és vesznek egy olyat ami 20 milliótól indul. Ezt én sajnos nem tehetem meg, de ennyi pénzből se valami unalmas autót szeretnék venni.

Ami feltétel, hogy 2010 utáni legyen, minél fiatalabb annál jobb. Illetve ami még szempont, hogy túl kicsi autót nem szeretnék, tehát Smart, Yaris és társai kizárva.


Formára inkább a sedan, coupe és ferdehátú autók tetszenek, vagy max valami suv. Kombit semmiképp nem szeretnék.


Azért vagyok dilemmában, mert ennyi pénzből már lehetne jó, megbízható ám de unalmas autót venni, viszont én nem ilyet keresek.


Ami tetszene (csak hogy legyen mihez viszonyítani) az az Audi A5, viszont ennyiért a kínálat alsóbb fele van. Az Audi TT is tetszik formára, viszont ugyanez a problémám, mint az A5-tel.


Szóval szerintetek mit kéne venni, ami formára fiatalos, "menő", legfeljebb 10 éves és kijön 3-3.5 millióból?

Fogyasztás nem lényeg egyrészt, mert keveset megyek, másrészt ha jól sejtem bármit veszek valószínű kisebb motorral fogom, mert a nagyobb motorral szerelt változatok általában drágábbak.


Ti mit vennétek ennyiért ha a fenti szempontokat kell figyelembe venni?



2020. jan. 21. 17:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
3-3,5m-ból a legnagyobb fxszság amit csinálhatsz,hogy “menő” autót veszel!
2020. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Matchboxot.
2020. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a racionális döntés az lenne, hogy veszek egy új Suzukit vagy Daciát, esetleg egy pár éves Fiesta/Corsa/Astra/Focus-t, viszont izgalmasabb autót szeretnék. Volt a családban Focus, jó autó, szép is de nekem most nem kéne, ST illetve RS ami már izgalmas lenne, az pedig árban nem fér bele.

Nyilván egy izgalmasabb használt autóra többet kell majd költeni, mintha most vennék valami garanciális kisautót, de én ezt vállalom és ennek tudatában szeretnék autót venni. Ettől függetlenül természetesen próbálnék olyat találni ami nem hírhedten pénztemető, így ha egy modellnek híresen rossz a motorja, akkor nem azzal veszem vagy abszolút nem veszem meg.

2020. jan. 21. 18:30
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

kinek mi a menő...

én Lada Nivát vennék!

2020. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A Lada Niva egyébként érdekes felvetés. Az új 4x4 3 millió körül van újonnan, és nem is hétköznapi. Viszont én modernebbet, biztonságosabbat szeretnék. De tényleg egyedi lenne.
2020. jan. 21. 18:45
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Venném egy Eclipse-t, vagy valami hasonlót, a maradék 1-1,5 millából meg lehetne rá költeni, meg helyre rakni rajta ami esetleg nem oké.
2020. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy kinek akarsz " menősködni " ? Ha a csajok szempont kb mindegy mikori autó legyen az orrán probeller vagy négy karika, esetleg a csillag, aztán nyert ügy, ha meg a forgalom többi résztvevője a célcsoport, akkor el kell keserítselek, nem fog vele senki foglalkozni még akkor sem ha nem 3 hanem 30 milliós autó lenne.
2020. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Azért néha azt is számításba vehetnétek, hogy valaki nem feltétlen azért akar izgalmas, vagy számára menő autót venni, hogy másoknak tetszelegjen, hanem azért mert szereti az autókat, szeret vezetni és önmagának okoz vele örömet leginkább.
2020. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Csajozni szerintem se autóval kell, és azt se gondolnám, hogy mindegy nekik csak német prémium márka legyen. Bár tény, hogy vannak lányok akik a 20 éves bmw-ről is elhiszik, hogy drága luxusautó, de általában azért kiszúrják, hogy láttak már sokkal újabb formákat.


Menő alatt inkább azt értem, hogy feltűnő, izgalmas, szép. Egy A5-ös Audit szinte mindig megnézek pedig tudom, hogy a régebbiek egész olcsón mennek. A B8-as A4-esből is sok van és egész olcsó mégis szép. Vagy a második generációs TT, szerintem szép formája van és feltűnő is a sok tucatautó között, pedig ez sem kerül 30 millióba.

Nekem valami olyan kéne ami szép, legfeljebb 10 éves és nem híresen rossz konstrukció. Lehet drágább a szerviz, azt elfogadom, csak ne kelljen kéthetente szervizbe vinni, mert gyárilag rossz a konstrukció.


Szóval mit ajánlotok 10 év alatt, max 3-3.5 millióért? Szervizre van pénzem külön, ezért ne 1 milliós kocsit ajánljatok amire még kettőt rá kell költeni.

Ami még tetszik az az X1-es bmw, elvileg a pénzbe is belefér, erről mik a vélemények?

2020. jan. 21. 20:50
 10/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy szedj össze néhány, számodra impozáns típust, majd akár népítéleten, vagy bárhol máshol olvass utána az esetleges problémáinak. Ha ez megvan, és találtál egy szép példányt, szerelő, vagy autókhoz jól értő havert/ismerőst hívj, hogy menjen el veled megnézni az állapotát. Ha átnézés után minden jó, és le is van kérdezve (Ügyfélkapu), akkor mehet a vétel! Sok sikert kívánok, kívánom, hogy találd meg a számodra tökéletes autót!


UI: Nekünk egy 950 ezres kocsiból lett végül egy év alatt 2 millió összkiadás, majd nemrégiben (másfél év után) meghalt a motorja, és el kellett adni 150-ért. Remélem, hogy szerencsésebben fog alakulni nálad!

2020. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!