Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportmotoroknál a nagy négyes...

Sportmotoroknál a nagy négyes közül (Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki) mely márkák a legmegbízhatóbbak, egészen napjainkig?

Figyelt kérdés
Külföldi információkból az évek alatt leszűrve a Yamaha és Kawasaki palettáján voltak olyan évjáratok, típusok amik problémásak voltak, és magánszemélyek hívták fel a figyelmet arra hogy az adott évjáratot kerüljük.
2020. jan. 22. 20:47
 1/8 b1812567 ***** válasza:

Az elmúlt időszakban (mondjuk 20 éve) nemigen lehet így sorrendet felállítani, talán a Hondát tartják általánosságban a legmegbízhatóbbnak.


Ugyanakkor sokkal többet jelent, hogy egy-egy típusnak milyen tipikus hibái vannak. És mindegyik gyártónak van/volt típusa ami több, komolyabb hibától szenvedett eleinte, meg olyan gépei is, amelyek a megbízhatóságukról ismertek.


Na és persze ezek mellett az számít legtöbbet az adott példánynál, ha használt motorról van szó, hogy a gazdái hogyan bántak vele.

2020. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik nagyon jó, igazából a típusokat próbáld végig és ami neked a legkényelmesebb, azt vedd meg.

Én például megégettem a lábamat egy Kawasakin, ahol a hengereket úgy helyezték el, hogy a térdem hozzá ért a hűtőbordához, amikor szorítottam a tankot. Na az nem az én motorom volt.

Ültem kis 250-es suzukin, az meg egyszerűen gyönyör volt. Kis kezesbárány, nagyon szerettem. De ez csak tanuló motor volt nekem, mert ABS nélkül nem vállaltam be.

Nekem hondáim voltak. CBF250, nagoyn jó motor és CB500x, ami szintén nagyon jó volt nekem.


Szóval: ami neked jó, azt válasszad. Ebben a négyesben nem lehet mellé nyúlni.

2020. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 4 márka olyan, mint az autóknál a német trió. Mindegyiknek van előnye-hátránya, de alapvetően nagyon jó motorokat gyártanak mind. Én Suzuki párti voltam mindig, volt 250es Banditom (18000ig elforgó motor, ááá imádtam), 600as és 1000res GSXR, Suzuki DR650, mindegyik jó volt és nagyon könnyen szerelhető gépek voltak otthon is. De haver mikor kölcsöndta a Yamaha R6-ost, azzal is jó nagyokat motoroztam.

A Honda tényleg nagyon megbízható mindenki szerint, bár nekem csak CR250 volt Hondából, az pedig nem erről szól :D Illetve a Kawasaki Kx80 mai napig megvan, amin tanultam crossozni, és már lassan a kisfiam is tud vele menni, szóval az is bírja a megpróbáltatásokat.

De összességében a Suzuki a legtutibb még mindig, leszámítva a crossmotorokat és a choppereket.

2020. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a márkától függ 10 év után, hacsak nem volt alapból nagy különbség a minőségben (pl Keeway vs Kawasaki összehasonlításban). Mind a 4 relatíve megbízható motorokat csinált egy-két kivétellel. Sokkal jobban számít viszont, hogy mennyire vigyáztak rá a gazdáik az évek, évtizedek alatt.
2020. jan. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dirtboy ***** válasza:

nagy négyes?


hát az új cbr mondjuk elég jól sikerült de amúgy bmw s1000rr

2020. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó, hát az európai márkák (Ducati, BMW, KTM, stb) megint külön liga, de motorokban bizony a japánok az ászok, pedig most Ducatim van.
2020. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Slowrider ***** válasza:

Én kb. egy éve vettem motort, nálam is ez a négy márka jöhetett szóba (vagyis a Suzuki nem igazán). Ugyan végül a Kawa nyert, de igazán csak a piaci kínálat és az előző motorom beszámítása miatt.

Kritériumok: ABS, szöghajtás, jól pakolható két személyre.

Nálam versenyben voltak:

Yamaha FJR 1300

Honda ST 1300

Kawasaki 1400 GTR.

Ebből került ki a GTR, de csak a fentiek miatt, egyébként nagyon tetszett a Honda V4-es blokkjának a rugalmassága és a hangja, meg persze a kényelme.

2020. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én a japán motorokból nem válogatnék magamnak. MV Agusta vagy Aprilia ami szóba jöhet, meg a Bimota V-Due, ez van most, és kegyetlen jó :)
2020. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!