Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a robogó?

Miért nem indul a robogó?

Figyelt kérdés

Napi használatban van, semmi előjele nem volt a meghibásodásnak. Napi 42km-t megy, nem hinném, hogy nagyon le lenne kokszolódva a motorja.

Tehát tegnap hazajöttem, lemostam majd mikor álltam volna be a garázsba akkor szembesültem a dologgal, hogy nem indul.

A következő dolgokat ellenőriztem eddig:

-gyújtás,

A gyertyapipába ha egy fém tárgyat rakok és indítózás közben a szelepfedélhez közelítek, akkor szikrázik.


-kompresszió

Érezni, hogy jön kifele a kipufogón ütemesen a levegő.

-Gyertya

Fecskendővel kapott 1ml benzint a légszűrő és a karburátor közötti csőbe. Nem indult be, de visszaégett egy pillanatig, avagy kapott szikrát.

Mit kellene a továbbiakban megnézni rajta? A vákumos benzincsapot most fogom ellenőrizni, hogy kinyit-e.

A robogó egy Piaggio Zip 4t.



2020. jan. 25. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Beázott.
2020. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Melyik része ázhatott be? Amúgy nem hiszem, hogy beázás, nem mostam erős vízsugárral azokat a részeket. Azért mentem már ősszel olyan magas vízben is vele, hogy attól féltem vízkáros lesz, mert felér a beömlőig a víz, akkor sem lett semmi baja.
2020. jan. 25. 07:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Szoktak tenni a hengerfejre külön testkábelt? Lehet hogy az vált le, de akkor a szelepfedelen miért van test? Szerintem a tőcsavarok biztosítják a motor testelését.
2020. jan. 25. 08:03
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez megoldódott, beindult, egy kicsit nehezen, de egy kis járatás után már a szokásos módon indul.
2020. jan. 25. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy igazam volt, kiszáradt és aztán beindult.
2020. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!