Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontóban mikor és miért...

Bontóban mikor és miért szokták bepréselni az autókat?

Figyelt kérdés

Van egy autóm nagyon rossz állapotban, kötődök hozzá de szeretnék újabbat. Első autóm egyébként.

Héten voltam szervizben árajánlatot kérni és nem érdemes megcsináltatni sajnos. Gazdasági totálkár. A küszöbök teljesen szét vannak rohadva és az alja is sajnos. (valami lemez) többe kerülne megcsináltatni a rohadást mint amennyibe került az egész autó használtan.

Megmondom őszintén azért szomorú vagyok.

És nem csak ez az egyedüli baja. Úgy néz ki mégsem fogom megcsináltatni.

Tavaly augusztusban intéztem rá “okosban” műszakit, szóval több mint másfél év van még rá a szervizben azt a tanácsot kaptam hogy addig használjam aztán bontassam el. Ők nem vállalják a javítást.


Apukám mesélte hogy neki volt egy régi opel omegája ami gátszakadásos lett és odaadta c.... embereknek bontásra és azt kérdezték tőle hogy mennyi benzin van benne mert be zúzzák majd és olyankor elvileg robban egyet.


Azt még elviselném hogy szétbontják a kocsimat másfél év múlva, és az elemei másik autókban mennek tovább de azt nem szeretném hogy bepréseljék. Belegondolni sem akarok.


Eleve mi értelme van a préselésnek? Akkor még azok az elemek, alkatrészek is használhatatlanná válnak amiket fel lehetne használni bontásra. Nem értem.


Valaki felvilágosítana erről?


23/L



2020. jan. 25. 10:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Nyilván kiszedik amit érdemes, de a szét rohadt karosszériával mást nem tudnak csinálni.

Aztán úgy könnyebb szállítani és vinni az olvasztóba.

2020. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Olvasztóról még nem hallottam.

Valaki el tudná mesélni hogy mi szokott történni ilyenkor, lépésenként.

Onnantól hogy leadom nekik.

2020. jan. 25. 11:03
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy sok használható dolog van benne. Az az értelme a préselésnek, hogy kisebb helyet foglal, könyebb tárolni, szállítani. Előtte persze anyagonkrnt szétválogatják, az újrahasználhatókat külön, a drágább fémeket szintén. A maradék vasat, ami a legnagyobb része, szintén újra feldolgozzák.

Lehet, hogy egy új Mercedes lesz a kedvencedből, ne aggódj miatta.

2020. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Kiszedik, amit érdemes:

Ha nem mattult be, akkor a fényszórót, lámpákat. Ha működk, a műszerfalat, kivéve ha van belől már két raklappal.

Leengedig a folyadékokat, kiveszik az akkut, kiveszik amit kibontani érdemes (motor, váltó, de csak akkor, ha nincs belőle egy rakás készleten), kiszedik a műanyagokat, gumi alkatrészeket, majd a csupasz kasztni megy a présbe. Azért megy, mert egy szabályos téglatestet könnyebb felpakolni, és jobb a helykihasználás. Megy az olvasztóba, acél lesz belőle. Ha rozsdás, nem baj, mert a nyersvasba adagolt rozsdás acél oxigéntartalma segít kiégetni a felesleges szenet a vasból. Aztán lesz belőle vasúti sin, vagy konyhai edény, ki tudja.

2020. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

értem, de amúgy ezen nem értem mit nem csinálnak meg

[link]

nagyon rohad de egy karosszériás csak meg tudná csinálni. azt mondták hogy ahhoz az egesz belso kuszobot szejjel kene bontani stb

2020. jan. 25. 11:21
 6/29 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


szerintem annyira nincs rossz allapotban..

2020. jan. 25. 11:28
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehetne csinálni, persze, csak amennyit ráköltenél, abból tudnál venni egy jó állapotú autót ugyanebből a kategóriából.


Jobban szeretnéd, ha préselés nélkül olvasztanák be?

2020. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Azt szeretném jobban ha meg tudnám tartani. Lehet hülye leszek ráköltöm az árát, vagy a többszörösét. Mondjuk van még bő egy evem dönteni
2020. jan. 25. 11:36
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Már megint te a rózsaszín Yaris-oddal?

Ha olyan állapotban van, hogy nem menne át msűzakin, akkor legyen eszed és most add le a bontóban, mert közlekedésre alkalmatlan állapotú, amivel magadban is kárt tehetsz.

Ha leadod egy bontóban, akkor az alkatrészek egy részét kiszerelik, és eladják, a maradék, amire nincs kereslet, vagy rossz, az megy bezúzásra. Azt előre nem fogod tudni, hogy mennyi alkatrészt árulnak ki belőle és mennyi idő után zúzzák be.

(A rézbőrűek meg azért kérdezték a benzint, mert leszívják belőle és abból is pénzt csinálnak.)

2020. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

jaj princess, ne büntess :)


én is most vettem nőtől egy kocsit jó olcsón, pont mert ilyen szépen tudott parkolni, ahogy ezzel a kocsival parkoltak :D


természetesen szétkopott kuplungal :D


ha azt mondják erre a 2-300 ezres autóra hogy nem érdemes rá költeni, az biztosan úgy van... ha le akartak volna húzni, akkor mondták volna hogy csináltasd meg, persze az is igaz, hogy jövőhéten viheted vissza más problémával

2020. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!