Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy az autóm?

Miért nem megy az autóm?

Figyelt kérdés
Adott egy 4-es golf, 1.6-os motorral. Kb. 1 hónapja vettem észre, hogy reggel kicsit nehezebben indul. Tovább kell indítózni. Aztán úgy valamikor Hétfő fele tűnt az fel, hogy gyengébb is lett mint szokott lenni alapból. Van felénk egy viszonylag nagy emelkedő, amin 4. fokozatban szoktam felmenni kb. 2/3 gázzal 80 km/h körüli sebességgel. Viszont hétfőn munkába menet már az emelkedő vége fele padlógázzal mentem és vissza is kellett kapcsolnom harmadikba mert nem akartam alacsony fordulatszámon kínozni az autót. Tegnap viszont ugyan azon az emelkedőn már harmadikban is alig akart felmenni. Hibakódott nem dobott az autó. Azt leszámítva hogy nehezen indul és kb. fele olyan erősnek érződik mint kellene lennie, rendben van az autó. Nem füstöl, nem eszi az olaj/vizet, semmi más hibát nem vettem észre. Mi okozhatja ezt szerintetek? (Van egy autószerelő ismerősöm, volt osztálytársam, aki még nagyon pályakezdő. Elvittem hozzá, idő hiányában csak felületesen tudta átnézni, de mivel nem talált benne hibakódot, nem tudott elindulni rajta hogy mi lehet a hibája. Kompressziót mért, gyertyákat nézett meg ilyesmi, de nem talált benne rendellenességet, ránéztéből jónak kellene lennie. De mégsem az...)

2020. jan. 25. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Aksi milyen állapotban van? Ha minden oké a kocsival akkor csak erre tudok gondolni hogy az aksi nem 100%-os. Nekem is volt ilyen probléma régebben, nehezen indult, aztán bendix csere lett, majd aksit is kellett. Utána tökéletesen működött.
2020. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1es olvasd végig.
2020. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
AC-pumpa?
2020. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet a szelephézeg kicsi vagy nincs neki és ezt leghamarabb hidegen veszed észre hogy nem akar indulni.

De persze üzemanyag baja is lehet.

Szelephézagot hogy mért? AZt teljesen hideg motornál kell.

2020. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* vagyis kompressziót hogy mért.
2020. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tippelni lehet? Ha már kiolvasni nem lehetet.


EGR? Tipikusan kódot nem dob mert kivan ütve belőle maga a szelep...

2020. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aksi az jó. Jól teker, csak nehezen akar beindulni.

Szelephézag? Én úgy tudtam hogy hidrotőkés az autó. Vagy attól még kell állítani szelephézagot? Nem értek igazán ehhez.

Kompresszió leállítás után kb. fél órával volt mérve. 11 bár felett volt mind egy kicsivel, ha jól emlékszem.

AC pumpa nem tudom milyen lehet. 5-6 éve egyszer lett cserélve.

Az EGR szelep nem tudom milyen állapotban van. Azt tudom hogy van benne és nincs ledugózva.

2020. jan. 25. 23:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Így első tippre gyújtás probléma, valszeg dögledeznek a trafók, vagy a haverod nem jól nézte meg a gyertyákat
2020. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Végül az AC pumpa lett, ahogy azt írta is valaki. Belül el voltak mállva a gumi alkatrészek benne. A cseréjével megoldódott a probléma.

2020. jan. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!