Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewo matiz 0.8 nem indul mi...

Daewo matiz 0.8 nem indul mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
már szervizben az autó Csak kíváncsiságból kérdezem mi lehet a a baj,ma menet közben picit nyikorgott az ékszij egyszer csak elszakadt, kigyulladt a piros kis aksi , azután a chek lámpa azután pedig az olaj , leállt a motor és gurulva megálltam . innentől fogva se kép se hang , csak halványan égtek még a lámpák jött a szerelő megnézte az aksit azt mondta kuka , pedig eddig semmi baja nem volt. hát hihetetlen h egy autó igy álljon meg és miért . most meg rágom a körmöm mi lehet a baj holnapig. esetleg ha van itt egy szakértő mondana valamit addig ?

2020. jan. 27. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik ékszíj szakadt el?
2020. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
generátor ékszij
2020. jan. 28. 00:19
 3/10 anonim ***** válasza:

ha nem tölt a generátor, akkor leesik az akku feszültsége

és nem ad gyújtást

nem használ az akkunak a túlmerítés


talán az olaj és víz (kenés, hűtés) szivattyú is leállt (szerintem egy közös ékszíj hajtja ezeket)

és akkor lenne nagy baj, ha a gyújtást tovább is adja, mint ezeket, mert akkor besülhet


szóval jobb esetben csak aksi, ékszíj csere és örülhetsz

2020. jan. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már inditózni sem birtam mikor leállt , igaz még lámpák és gyújtás volt , ezért gondolok én nem hozzá értő nagyobb bajra , de az utolsónak köszönöm, reméljük igazad van, a szerelőt próbáltam volna én kérdezgetni de hát... na mindegy
2020. jan. 28. 00:53
 5/10 anonim ***** válasza:

3 év fölötti akkunál, ha túlmerítik, lehet véglegesen kuka.

Igen, ez egy ilyen ékszíj szakadásnál derül ki. :(

Nálam többször volt ilyen.

2020. jan. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Leírtak alapján megszorult a generátor csapágya.

Ezzel együtt totál feladta az akksi is.

Kissé meseszerű,de nem elképzelhetetlen...

Ird meg mivolt,kiváncsi vagyok.

2020. jan. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell nagy szakinak lenni hozzá. Már a Matiznak is kell áram a működéshez, szóval töltés nélkül nyilván megállt, nem bír sokáig csak akkuról menni egy autó sem. Szóval akku, ékszíj, és lehet egy generátor felújítás lesz.
2020. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os :D igen meseszerű de az én formám ilyen :D egyelőre semmit nem tudok még ,ha kész lesz megirom mi volt a gond, bár nagyjából mindenki ugyanazokra a hibákra tippel.köszi mindenkinek
2020. jan. 28. 10:52
 9/10 anonim ***** válasza:

legrosszabb esetben komplett motorcsere vagy totálkár


megszorult a henger az elégtelen hűtés és kenés miatt és szanaszét törtek benne a tengelyek, de azt talán hallottad volna

2020. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nahh kész az autó ,annyi volt a hiba hogy az ékszij elszakadása miatt teljesen lemerült a már állítólag eleve rossz állapotban lévő akku. nem károsodott semmi csak egy pici hangja lett a generátornak. aztmondta a szerelő azt vagy felújittatom majd vagy újat kell venni de használható.a javitás mindennel együtt 25 eft volt. Köszönöm mindenkinek a válaszát . Mostmár nyugodt vagyok , :)
2020. jan. 28. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!