Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A brexit átmeneti időszak...

A brexit átmeneti időszak után az Egyesült Királyságban szerzett jogosítványt nem lehet majd használni az EU-ban?

Figyelt kérdés
Jogosítvanyg szeretnék szerezni itt az Egyesült királyságban, de érdekelne, hogy most hogy is lesz ez pontosan. Ha hazalátogatok, nem használhatom majd az itteni jogosítványt, hanem újra kéne vizsgázni? Vagy csak le kell valamit papíroztati, és kész?

2020. jan. 31. 23:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy tegyük fel, ha innen Észak-Írországból szeretnék átmenni a határon a köztársaságba, akkor ezt nem tehetem meg?
2020. jan. 31. 23:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az átmeneti időszakban marad minden a régiben. Később fogják rendezni ezt a kérdést. Lehet, hogy majd nemzetközi jogsit kell kérned. De magyar állampolgárként erre a rendőrségen kérdezz rá.
2020. febr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ezen még ráérsz gondolkodni.


Szó volt róla hogy megállapodás nélküli kilépés esetén nemzetközi jogosítványt kell kérni, ez évente valami kis aprópénz. Mivel nem így történt, emiatt most ne fájjon a fejed.


Az átmeneti időszak 1-3 év, ezalatt ezzel a kérdéssel is fognak foglalkozni, idejében megtudod hogy van-e bármilyen teendőd.

2020. febr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért, eddig pl svájci jogsi, vagy bármilyen EU-n kivüli ország nem volt jó az EUban?
2020. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Ment a zöld
2020. febr. 1. 13:13
 6/10 anonim ***** válasza:
4, az attól függ, hogy melyik ország jogosítványa!!! As svájci jó volt eddig is, ahogy a magyar jogosítvány is jó Svájcban.
2020. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van brit jogsid, 5 perc alatt csinalnak neked nemzetkozi jogsit barmelyik post office-ben. 1 evig lesz ervenyes, viszont vezethetsz vele pl az Usaban vagy ausztraliaban es uj zealandben is. Nemtom milyen gyakran vezetsz usaban.
2020. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annak idején én is EU-n kívüli országban szerezem meg a jogsit. Annak az országnak a jogosítványát itthon nem fogadták el. Itthon nemzetközivel vezettem, illetve amikor végleg hazajöttem, honosítanom kellett. Ehhez "csak" kresz vizsgát kellett tennem.


Akkoriban a rendőrségtől kérdeztem meg, hogy mi a teendő. Úgy rémlik, hogy a szabályozás országonként változó.

2020. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, hogy ne engednének át Észak-Írországból a Köztársaságba. Pl. USA és Kanada között elég a jogosítvány. Én bérelt kocsival, magyar útlevéllel és jogosítvánnyal mentem át. Általában nem is ellenőríznek, engem valószínűleg a bérelt kocsi miatt kaptak ki a sorból.
2020. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó hogy mi a törvény más Eu-n kívüli országokban, hogy lehet közlekedni.

Az Egyesült Királyság 47(?) évig tagja volt az Eu-nak, megvolt a mindenkire érvényes szabályrendszer, megállapodások. No deal brexit esetén az UK és az Eu között semmilyen megállapodás nem lett volna, ezért lett volna problémás sok más mellett a jogosítvány érvényessége is. Most van 1-3 évük minden kérdést lefedni, megállapodásokat kötni, aláírni, stb.

Tehát teljesen mindegy hogy mi a helyzet Kanadában, az Egyesült Államokban, milyen viszonyuk van ezeknek az Eu-hoz, ez mind csak jogi útvesztő, arról szól hogy milyen megállapodások vannak aláírva.


Biztos vagyok benne hogy az átmeneti időszak alatt ez a kérdés is felmerül és érvényes lesz a jogosítvány az Eu-ban.

2020. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!