Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor mégis ki lenne a...

Ilyenkor mégis ki lenne a hibás? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Falun lakom, egy olyan utcában, ahol ha két autó jön szembe és az egyik kicsit nem húz le, akkor nem lehet elférni.

Erre mostanában az összes szomszéd azt csinálja, hogy kint hagyják az autókat az út szélén, jobb és bal felén is.

De hogyan szinten, hogy vagy centizgetve vagy sehogy sem lehet elférni, olyankor meg kell kerülni a fél falut, és a másik irányból bemenni, talán onnan bejutok...


Szólva persze többször is volt már nekik, hogy álljanak a hídra, vagy az udvarokba de persze maradt minden a régi...


Ha mondjuk elővenném a 25 éves roncstelepre való autómat, és úgy szépen végighúznám az össszes olyan autót amitől nem férek el, akkor mégis mi lenne?


Ki lenne a hibás? Én aki pl sötétben próbált a szabályok szerint közlekedni, de a jobb és bal felén parkoló autóktól nem fértem el, vagy akik kint hagyták az autókat?



2020. febr. 4. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Te lennél a hibás, ezt tudnod kellene... Még akkor is ha a parkoló autók mellett nincs meg a 3 méter távolság.
2020. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy nem szabályos elállni az utat, elkell hogy férjen egy tűzoltó autó vagy mentő is.

Az se szabályos lenne ha te neki mennél bármelyiknek.

2020. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld ki, és kiderül.

"Ki lenne a hibás? Én aki pl sötétben próbált a szabályok szerint közlekedni,"

"és úgy szépen végighúznám az össszes olyan autót amitől nem férek el"

Te úgy próbálsz a szabályok szerint közlekedni, hogy végig húzod az autókat?

2020. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a 3 méter, és lehetőségük lenne beljebb állni, de ennek ellenére nem értenek a szép szóból, jelentsd őket.


Egyéb esetben marad a centizgetés.


Valószínűleg nem vígasztal, de itt egy általános utcakép Angliából, szabályosan parkolókkal:

[link]

2020. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

egy próbát megér...mindenesetre alaposan készülj fel a harcra(kudarcra) az első, legfontosabb, hogy készíts rengeteg fotót a szélesen parkoló autókról..ha ez megvan akkor gondold át, miért is parkolnak így? Lehet, hogy mindenki a másikat akarja bosszantani, és te képben sem vagy. De az is lehet, hogy az egész utca pont rád haragszik, és így szopatnak.

Mielőtt az autókat meghúzod, mérd meg aztna távosábot, mely a szerinted helytelenül parkoló autó, és az árok közt van...lehet, hogy bőven elférnél, csak nem tudsz vezetni...


Légyszíves a buli előtt gondold át...mert aztán egy életre magadra haragítod a falut, aztán fizethetsz is.


Van jogsid?

2020. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg nem vígasztal, de itt egy általános utcakép Angliából, szabályosan parkolókkal:"


Ez egy egyirányú utcának néz ki és bőven elfér itt egy személyautó.


Nem kell ennél sokkal-sokkal rosszabbért messzire menni: Budapest, 7. kerület. Egy rakás troli jár erre, sok az egyirányú, alapból is szűk utca, ahol mindkét oldalon van parkolás. Az ablakom alatt megy el egy troli. Na szerinted hányszor látok elakadt trolit? :D Senki sem tud normálisan parkolni, plusz minden kretén megpróbál furgonnal beállni a személyautóknak is szűkös helyekre.

Aztán ha a troli már 20 perce dudál a nyomorékul parkoló autóra, akkor általában megjelenik a BKK üzemzavar elhárító csávó, akiknél szerintem a betanítás része, hogy semmit sem kell csinálni, csak különböző pózokból nézni a bűnös autót és közben láncdohányozni és erősen bízni abban, hogy elszublimál a karosszériája.

2020. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6-os bőven nem fér el itt senki sem, centizgetni kell személyautóval is.


Ezek legalább betartják a 3 métert.


A te eseteidhez részvétem :D

Ha 20 percig dudálna egy őrült az ablakom alatt egy szabálytalanul parkoló autóra, lemennék és megkérdezném mi a rák értelme van ennek? Hívjon rendőrt.


Ha meg végighúzná a sort, ahogy a kérdező látja a megoldást, én hívnám a rendőrt.

2020. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 b1812567 ***** válasza:

Te lennél a hibás. És elég sokba kerülne, ha rád tudják húzni, hogy szándékos volt, mert akkor rajtad fogják behajtani az okozott kárt is.


Ugyanakkor a közterületfelügyelet, közútfenntartó vagy a rendőrség intézkedhet, és büntethet vagy elszállíttathat. Félreeső helyen, meg falun nyilván csak bejelentésre fognak kimenni (vagy ha fontos ember lakik ott).

2020. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyomtass ki pár megállni tilos táblát A4-es papírra, aztán tedd oda nekik a szélvédőre! Én a kapum előtt parkoló parasztokkal csináltam ezt, és bevált.
2020. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!