Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet letenni...

Hány éves kortól lehet letenni a motoros A-s jogosítványt?

Figyelt kérdés

Rengeteg oldalon azt írják, hogy motoros előélet nélkül, aki a 24.-ik, élet évét betöltötte, az teheti le. Én jelentkeztem volna az A2-esre, mert az 18 éves kortól lehet, és volt oktatóm, ahol csináltam az autós jogsit, azt mondta, hogy 21. éves korra vissza vették az A korlátlant.

Én fél éve töltöttem be a 21.-iket.

Motoros suliba még nem voltam hivatalosan megkérdezni. De volt oktatómmal volt szerencsém találkozni.


Úgy hogy most akkor mi van? Ki, mit hallot? Az internet, csak 24 éves kortól írja, nem találtam olyat, hogy 21 éves kortól lehetne.



2020. febr. 8. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód félrevezetett. Ugyanis évek óta változatlanok az életkori feltételek.

A kategóriát 24-től lehet. Ha van 2 éves A2-d, akkor 20-tól.

[link]

7. melléklet

2020. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alap esetben 24 éves kortól. Ha most megcsinálod az A2-t, akkor 2 év után, azaz 23 évesen elkezdheted. Az oktatód meg rosszul tudja, ami szerintem ultragáz és felmerül bennem a kérdés, hogy vajon mit tanít még rosszul, ha már ilyen alap dolgot sem tud...?
2020. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az #1 es érdemel egy zöld kezet.
2020. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg a #2 is.
2020. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké. Köszönöm a válaszokat. Én is úgy tudtam, hogy 24 a hivatalos. És a neten is, csak ezeket találtam. Azért nem értettem, hogy hogyan lehet 21 től.

De, akkor marad áprilisban az A2.

2020. febr. 8. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!