Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2016os BMW Limousin 730d-ről...

2016os BMW Limousin 730d-ről vélemény? Mennyire jó autó milyenek a fenntartási költségek?

Figyelt kérdés

2020. febr. 8. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már sokszor le volt írva hogy ha a költségek meg a többi számít, akkor ez nem a te autód.

Ez nem melós egyszerű embernek való, mert a gatyáját is rákölti.

Egy normál szerviz több száz ezres tétel és ha valami alkatrészt is cserélni kell benne az meg aztán nagyon sok.

Hidd el ezt nem a hétköznapi embernek gyártják.

2020. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze tudom, csak nagy álmom lenne ez az autó. Gondoltam hogy lizingelem es ha lenne rakolteni való, azt meg kisporolnam. A 2016os évjáratú tetszene.
2020. febr. 8. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd 3 év múlva összeszámolod, hogy mennyit költöttél rá.... aztán rájössz, hogy ha vettél volna egy kisebb, de új autót, mennyivel előrébb lennél. Olyan autót válassz, amit felérsz. Én a projektautóm után úgy vagyok, hogy inkább költöttem volna egy új vagy fiatal kocsira azt a pénzt, akkor több lenne a pénzem és feleannyi szabadidőm ment volna el szögeléssel.
2020. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom, hogy miért van fikázva annyira, hogy a 7-est drága fenttartani stb.


Igen, prémium autó, prémium fenntartási költségekkel, viszont attól, hogy "hetes", még nem lesz sokkalta drágábba fenttartása, mint mondjuk egy 530d-nek.

Ugyanez a motor van az X3/X5/X7/530d/330d-ben is, és nem igazán bajosak HA 10000 km-ként cserélik benne az olajat+szűrőket és nem a legolcsóbb dízelt tankolják bele, valamint nem pörgetik hidegen.

2020. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amire tuti kell költeni:


1 olajcsere kb 100E

2 garnitúra gumi 400-500E

1 féktárcsa 50E körül van


Utolsónak igaza van, maga a karbantartás leosztva évi 200-300ból simán megvan. A gond akkor van, ha valami komolyabb dolog hal meg benne.


Más kérdés, hogy nálunk a legolcsóbbak 13Mnál kezdődnek, külföldről meg 38-40E Euróért sokkal nagyobb kínálat van akár keveset futottakból is.


(Ez meg senkit nem érdekel, de ha ennyire kérdéses a fenntartás, én inkább vennék ennyiért egy 2 éves 530d-t.)

2020. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó autó ha annyira gazdag valaki hogy nem érdekli hogy mi mennyibe ekrül, szóval nem a te autód, de ha akarod lizingeld, aztán beállsz a sorba, ahogy sok más, ott a drága autó közben meg azt számolgatja mikor tudja gumizni, vagy épp mennyit mehet még a hónapban hogy tudja tankolni, de legalább azt hiheti, hogy de menőnek nézi most mindenki.
2020. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!