Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélytől autóvásárlás...

Magánszemélytől autóvásárlás menete? Adásvételi után megkapom a kulcsokat, elintézem kötelezőt, és én gurulhatok eredetiség vizsgálatra?

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, aztán minden papírral kormányablak, befizeted az új forgalmi és az illeték díját és mehetsz is.


De célszerű megcsináltatni az eladóval az eredetvizsgát még az adásvételi megírása előtt.

2020. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kulcsokkal együtt nem árt ha a forgalmit és a törzskönyvet is megkapod.
2020. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 úgy képzeltem

#1 az eredetiség vizsgához nem szükséges az én személyem(adataim)? Azt az eladó attól független elvégezheti, hogy még nem tudja kinek adja tovább az autót?

Persze megtéríteném, de mivel hétvégén tudjuk csak megnézni,hogy biztos kell-e.

Esetleg ha ő ráér előtte, meglehetne vele beszélni, ha nem is én veszem meg végül?

2020. febr. 9. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Az erdetvizsga az autóra szól, nem kell hozzá új vevő. Ha akarok csinálhatunk a saját kocsinkrol is bármikor - csak minek.
2020. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor ha valaki eladásra kínálja a kocsiját, miért nem már azzal együtt hirdeti?

Plusz fáradtság?

2020. febr. 9. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert csak 60 napig érvényes, vannak akik hónapokig hirdetnek, mire elmegy az autó.
2020. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lényegében igen. Nálunk annyi különbség volt, hogy megbeszéltük az eladóval, hogy az eredetvizsgát ő intézi. Ha minden rendben volt a vizsgán, kifizetem neki a költséget és írhatjuk az adásvételit. Az én lakásomon írtuk alá a papírokat. Ez eladó oda hozta az autót vizsga után. (Előtt természetesen átnézettem, kipróbáltam az autót még korábban.) Aláírtuk az adásvételit, elutaltam a vételárat, az eladótól megkaptam a kulcsokat, forgalmit, törzskönyvet. Kötöttem on-line biztosítást és voltam olyan jó fej, hogy első úton hazafuvaroztam az eladót, hogy ne kelljen buszoznia. Nálunk kb így zajlott. Ja, hazafelé meg kellett tankolnom, mert kb por száraz volt a tank. (Előtte két nappal mikor láttam az autót, majdnem félig volt, de km-ben alig ment az autóba azóta. Csak az üzemanyag "tűnt el" belőle.)

Ez egy szombati nap volt. Rá következő hétfőn battyogtam be az ocsmányirodába az átírást intézni.

2020. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaa..a nap végett érthető. Mi esetünkben még nem volt megnézve a kocsi, így tutira nem tudnám kérni, bár szerintem nem maradna akkor sem rajta addig.

Köszönöm a válaszokat(:

2020. febr. 9. 20:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos ez eredetiség vizsga és tanúsítvány eredetileg arra hivatott, hogy amikor el akar valaki adni egy autót csináltat egy ilyet, ezzel bizonyítva a vevőnek, hogy az autóval minden rendben, nem lopott és nem mahinált. Viszont mint MO-n minden ez pénzbe kerül és csak 2 hónapig érvényes.


Ez természetesen oda vezetett, hogy mind a költséget mind a vesződséget mindenki át akarja hárítani magáról és az lett a divat, hogy majd a vevő megcsinálja. Persze ezzel az egész értelmét veszti és csak egy újabb pénzlehúzás lesz, hiszen ha már megvett a vevő egy autót akkor már semmit nem ér vele, ha a vizsgán kiderül, hogy lopott / mókolt, stb...

2020. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!