Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SUZUKI SWIFT SEDAN 1.3 8V...

Feco3991 kérdése:

SUZUKI SWIFT SEDAN 1.3 8V 1999 évjárat valami csörög a motortérben 1600 tól nagyobb fordulaton, álló helyzetben is csinálja tehát féltengely váltó kerékcsapágy kizárva, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
új vízpumpa (aisin), feszítőgörgő (gmb) vezérműszíj (gates) generátor új csapágy szénkefe, féltengely is nemrég volt, jó megy az autó, csak idegesítő ez a csörgő hang mintha csapágyas lenne valami de már amit lehetett orvosoltam de hiába, hátha valaki tud valami okosat mondani
2020. febr. 10. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy leszakadt a dugattyú alja. Tipikus Suzuki betegség.
2020. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazából akkor halatszik jobban, ha bent ülök az autóban, motortérnél ha felnyitom a motorháztetőt alig halom, de a koscsiban ülve hangos
2020. febr. 13. 07:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy lehet, mert az ilyen hibákat általában csak a motor megbontásával tudják pontosan meghatározni, addig csak találgatunk. Esetleg egy szerelő sztetoszkóppal vagy egy hosszú csavarhúzóval meghallgatva a motort, talán jobban be lehetne határolni a kopogás helyét.

Az biztos, hogy a dugattyúszoknya letörése tipikus Suzuki betegség és ilyen hangokat szokott produkálni.

Nekem egy Vitarám volt, ami hasonlóan kopogott és esküdni mertem volna rá, hogy csapágyas a motorja. Aztán egy Suzukiban jártasabb szerelő haver meghallgatta és egyből rávágta, hogy dugattyútöréses.

2020. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na hétvégén megnéztem aknán és a katalizátorom csörög ha megmozgatom az less a bűnös, széthullott a belsejében valami
2020. febr. 15. 18:16
 5/5 A kérdező kommentje:
motorhaztető tartó pálca kalamolt annyira mintha csapagyhang lenne ez volt a baj
2020. febr. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!