Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyenek az Exide akkumulátoro...

Milyenek az Exide akkumulátorok általában (és az AMG-s prémium típúsaik)?

Figyelt kérdés

Van olyan jó mint egy Varta, Bosch akku?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 12. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek a legjobb akkumlátorok, mindegyiknél jobb.
2020. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek? Általában vagy az amg-sek? Van tapasztalatod velük?
2020. febr. 12. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen van tapasztalatom. A saját személyautómba a Varta 3 évet birt, az Exide 8 évet.

A kamionokba a Varta jó ha 1 évet elment, az Exide 5-6 évet simán tudott.

2020. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az autómban (start stoppos) gyárilag ilyen van, az autó csillaggarázsban lakik, most 7 éves és kutya baja, hidegben is pöccre indul.
2020. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem Bosch (S5, Silver, ami nem összetévesztendő az S3 Black-kel!) van, 8. évét tapossa, semmi baja.

Exid-ot még nem próbáltam, de állítólag ár-érték arányban az sem mondható gagyinak.

Az AMG akkumulátorok terén nem tudom, hogy micsoda. Ha agm-re, azaz felitatott elektrolitos akkura gondolsz, akkor ha nem start-stopos az autód és gyárilag sem erre van tervezve, akkor sok értelmét nem látom. Az ilyen akku általában jóval drágább is mint egy hagyományos ólom-savas.

2020. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5-ös jól mondja, egy azononos kapacitású AGM akkumulátor ára kb duplája egy hagyományosénak. Elvileg az AGM tartósabb (de vsz. nem kétszer annyira), és az AGM-eket picit másképp is kell tölteni (működni fog hagyományos autóban is, csak pont nem olyan sokáig). Ha az autó nincs erre felkészítve, pénzkidobás az AGM.
2020. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam véletlenül, AGM-re gondoltam. Start-stoppos az autó, sajnos kell neki AGM vagy EFB. Csak gyenge már az akku és nem tudom eldönteni, hogy Boscht vagy Exide akkut vegyek bele.
2020. febr. 13. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor oda mindenképp AGM kell, valóban. Én most cseréltem le a 9 éves Boscht Exide Premiumra. Meglátjuk mennyire lesz tartós. A Bosch se volt még teljesen kuka. De ha 2-3 hetet állt az autó már érzékelhetően nem volt vele olyan virgonc az önindító. Így nem akartam nekivágni a télnek. Max ezt a telet húzta volna ki, aztán úgyis cserélni kellett volna már.

Engem igazából az Exideról olvasott jó vélemények és az ára győzött meg. Gondoltam egy próbát megér. Ha csak 5-6 évet kibír, annyival olcsóbb a Boschnál, hogy fajlagosan már nem járok rosszabbul, mintha a Boscht vettem volna.

Aztán ha nem bír ki ennyit, egy tapasztalattal több. Te végül melyiket vetted?

2021. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!