Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson lánckerékcsere?

Krómgyűrű kérdése:

Simson lánckerékcsere?

Figyelt kérdés

Jelenleg 14-es első lánckerék van fent a Simsonomon.

Ezzel az áttétellel 62-63 km/h a végsebessége GPS-szel mérve.


Ha vennék rá egy 15-ös lánckereket, akkor kb. mennyivel lenne több a végsebesség?

Ha jól számolom +1 fog 4-5 km/h-t jelent. Így van?


Továbbá ki mennyire tartja "nyomatékosnak" a Simsonját 15-ös lánckerékkel? Persze 14-essel meredekebb emelkedőn felmegy 40-45-nel egyéb erőlködés nélkül, viszont 50-es utazósebességnél már kissé pörög a motor. De ez még határeset. Illetve rövidnek tartom a fokozatokat, úgymond hamar kipörögnek.

3 sebességes blokkról van szó.


Ti variálnátok rajta vagy hagynátok így, "nyomatékosnak". (50ccm-nél nem nagyon van nyomaték, valljuk be;))



2020. febr. 12. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
1 fog? Tegyed rá! Meg se fogod érezni. Ha nem jött be meg visszacseréled.
2020. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak biztosra akarok menni ezzel a gondolat menettel.

Sajnálok rá 1500-2000 Ft-ot.:D Most még.

2020. febr. 12. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Tegyed fel ne gondolkozz.

Aztán majd jön a meglepetés hogy még annyit se bir menni a motorod mert nem birja . Nem fog úgy kipörögni , kevesebb lesz a végsebessége és ráadásul rosszabbul fog gyorsulni is.

2020. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szimón nyomatékról beszélni inkább álom kategória...én is cseréltem kisebbre, nagyobbra, de egyik sem vált be igazán..


Tíz évig volt Simson Starom(több is) de a gyári mérettől nincs jobb. Más mocijaimon is variáltam, mind bukás volt.

2020. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

14-es a gyári méret.

Szóval maradjak ennél?

2020. febr. 16. 20:12
 6/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Maradj
2020. febr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14-es lánckerék csak a fojtott N-eseken volt, a többin 15-ös. Kicsit ugrósabb 14essel, de feleslegesen pörög. Az a végsebesség nagyon szép 14essel, talán hozná a 4-5 km/h-t 15-össel emellett kevesebbet fogyasztana és nem melegedne annyira, ez jó a tartósságnak.
2020. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 70 köbös és 16-os lánkerék van rajta. Jobb lett-82 Km/h a vége.
2020. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!