Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap kb.60km autózás után...

Tegnap kb.60km autózás után beesett a fékpedál majdnem padlóig, majd kb.3óra állás után jó volt. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egyszercsak elkezdett egyre lentebb fogni a pedál, szerencsére már pont befordultam az utcába, ahol lakunk. Nem szünt meg a fékhatás, csak gyengébb lett, meg 1-2 cm-re a padlólemeztől állt meg a pedál. 3 óra elteltével mintha mi se történt volna, jó volt a fék.

Mi okozhat ilyen alattomos hibát?



2020. febr. 14. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha itt kérdezgeted ahelyett, hogy azonnal autómentőt hívtál volna a tragacsodhoz, akkor nem csak a magad, hanem mások életét is veszélyezteted.
2020. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es mint írtam, akkor jelentkezett a probléma, mikor hazaértem. Miért is veszélyezettem bárkit?

Hétfőn megy szervízbe, csak gondoltam megkérdezem hátha valaki ért hozzá.

2020. febr. 14. 07:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Mármint viszik, traileren igaz?

Egyébként ennyiből nehéz. főfékhengertől kezdve a fékfolyadékon át.

2020. febr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
Ezt ennyiből itt senki meg nem mondja.......majd hetfon kiderul
2020. febr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a mechanikus áttétel jó, és tudod mozgatni a főfékhengert, akkor bizonyosan két eshetőség áll fent:

1. levegős a rendszer, ami így összenyomható

2. nem zárt a rendszer, és a fékfolyadék kiszivárog valahol


Most írhatod, hogy 3 óra múlva szerinted jó volt, és akkor nem lehet tömítetlen. De lehet.

2020. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért első körben nézzél rá a fékfolyadék tartályra, hogy van-e még benne egyáltalán fékfolyadék.

Amúgy érdemes lenne azt is lecseréltetni, ha már ott vagy a szervízben.

2020. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha beesik a fékpedál és pumpálással vissza keményedik akkor Abs kocka hiba.
2020. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!