Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Lett valami baja a turbónak?

Kicsit aggódok amiatt hogy megelőztem egy autót,nyomtam a gázt rendesen és amint hazaértem mindjárt állítottam le a motort.nem e lett így valami probléma

Keress kérdéseket hasonló témákban: turbó, autó, motor

febr. 14. 12:09  Privát üzenet  

A válaszok

Nem szerencsés, de most egy alkalom miatt ne aggódj.

Ha mindig így csinálod, akkor valszeg hamarabb tönkre megy, de ennyitől nem lett baj.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont febr. 14. 12:17 Privát üzenet

Nincs semmi baj, ne aggódj!

A napi három autó leelőzése még megengedett. Sőt a korai leállítás sem gond.

Jut eszembe: a kutyák jól vannak, és a kertajtót bezártad?

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont febr. 14. 12:23 Privát üzenet
Ha ennyitől baja lenne, akkor az autógyártó csődbe ment volna.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont febr. 14. 12:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat :)

# 4/9Időpont febr. 14. 12:36 Privát üzenet
Én is nem rég vettem turbós autót. KB 2 hét volt mire megszoktam, hogy nem állítom le a motort egyből mikor megállok.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont febr. 14. 13:05 Privát üzenet
Huzamos, nagy terhelés után kell járatni a motort hogy a turbó vissza tudjon hülni.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont febr. 14. 13:12 Privát üzenet
0km óta nálad van? mert ha használtan vásároltad akkor fölösleges aggódni , kapott az már eleget az előző tulajoktól

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont febr. 14. 13:37 Privát üzenet
Mások így használják 15 évig az autójukat, aztán eladják neked, mint megkímélt autó. Nem lesz attól baja, ha egyszer egyből leállítod, de megsúgom, ha ezerszer ezt csinálnád, akkor sem lenne érezhető baja.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont febr. 14. 14:49 Privát üzenet
Ha nem a házatok előtt történt a padlógázas előzés majd satufék-leállítás, akkor semmi baja nem lesz. Sokan jobb félni mint megijedni alapon, mert hallanak rengeteg marhaságot, túlzásba viszik ezt a hűtögetős történetet. Normál, városi használat után totál felesleges külön hűtögetni. 340.000km óta van turbós autóm, soha nem hűtögettem és láss csodát még nem esett szét a turbóm. Tartós hegymenet után, vagy autópályán, benzinkúton célszerű hűteni. De ekkor sem kell hosszú percekig mozdulatlanul ülve az autóban várni, hogy lehűljön, mint ahogy egyesek ezt is előszeretettel túlzásba viszik. Legfeljebb egy perc bővel elég, hiszen a kihajtósávban sem nyomod már a gázt, már akkor elkezd hűlni.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont febr. 14. 16:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2. 0 PdTDI hideg motornál indításkor beröffen, leáll, majd utána csak 1perc indítózás után indul csak be. Mi lehet a baja? Meleg motornál minden oké. Az autó nem dadog menet közben nem áll le.
Az autón nincs se első se hátsó kipufogódob kb 1km el lehet vele menni, vagy baja lesz az autónak?
Turbónak lehet e baja, vagy ez a rendes jelenség?
Mi lehet a baja a turbónak? Egyik hajnalba alapjáraton járt 2-2,5 órát és másnap nem akart menni az autó.
Mi baja lehet a turbónak?
2t robogo fullad torpan mi lehet a baja?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!