Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárláskor...

Használtautó vásárláskor pofátlanság ilyen ajánlatot tenni?

Figyelt kérdés
Egy 2010es kombi focust szerettem volna venni, találtam is egy remek példányt 1.4 millióért. Megbeszéltem az eladóval a találkozót, megnéztem, és 900ezret ajánlottam érte. Az eladó emiatt felháborodott, és azt mondta, hogy csak pofátlanul rabolom az idejét. Másnap ismét felhívtam, és mondtam hogy tetszik az autó, és hajlandó vagyok alku nélkül kifizetni a teljes árát. Erre azt válaszolta, hogy már eladta, de a 900ezres ajánlatom után már amúgysem adta volna nekem.

2020. febr. 15. 12:38
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az, hogy másnap felhívtad, hogy megéri neked az eredeti vételárat is, az nagyobb pofátlanság. Gondolom te sem örülnél, ha a főnököd azt mondaná, hogy holnaptól csak a fizetésed 2/3-át kapod.
2020. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen pofátlanság. Jóhogy nem élből a felét akartad érte adni és még ráadásul utána se vetted észre magad, hanem nyomultál tovább.
2020. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem erősséged az alkudozás.
2020. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez lenne az első autó, amit magamnak veszek, és csak spórolni szerettem volna, mint bárki más. 1.4 milliós irányárhoz kb mekkora, lehet az a reális ajánlat, ami nem minősül pofátlanságnak?
2020. febr. 15. 12:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk 1.2m aztán ha jófej megáltok 1.3nál. De semmikép sem fél millát csípőből alkudni.
2020. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az szerintetek igaz lehet, hogy 2napos hirdetés után meg is vette valaki az autót alku nélkül? Gyanítom, hogy csak azért mondta az eladó, hogy bosszantson vele.
2020. febr. 15. 12:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, hogy csak azért mondta, hogy végre kopjál már le róla. Amúgy ez már lényegtelen.
2020. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

A Gazsik szoktak vagy 50%-ot alkudni, és utána se tudod őket lerázni, hiába hagynád már ott őket a francba.

Normál fehérember max 10%-ot alkud.

Előre ideg vagyok én is, mert most akarom meghirdetni az autóm.

És várható, hogy ilyen BAZ megyei fűszoknyás nepperek fognak jönni.

2020. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pofátlanság, és felháborító kissé. Rosszul esik az embernek.


10% körül van általában az alkualap, 1.4-nél mondjuk enged egy 100-ast


vagy 750-nél egy 50-est



Van olyan is, hogy egyáltalán nem engednek, ezért nem árt a kiírt összeggel elindulni.



További alku alap lehet, ha a telefonban mást mondott, és a valóságban rosszabb az autó. Ez mindenkinek kínos ilyenkor.

Ami még rosszabb, az az, amikor valaki minden apróságba beleköt és ócsárolja az autót. Ez a cigánykodás a legrosszabb. EZért annak a népcsoportnak nem is eladó semmi.

2020. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom kb 5,5 órával a hirdetés feladása után adta el a Toyotáját, a meghirdetett áron. Tipi-topi állapotú volt a kocsi
2020. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!