Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlás menete,...

Használt autó vásárlás menete, apa, hozzáértő ismerős nélkül?

Figyelt kérdés
Meg szeretném venni életem első autóját, de annyi helyen hallani, hogy sokan befürödtek vele. Nincs senki, akivel elmehetnék, nyilvánvalóan én meg nem értek hozzá, de a pénzemért a lehető legjobbat szeretném kapni. Szervizben esetleg átvizsgálják?

2020. febr. 15. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen,szervizbe átvizsgálják, sőt sokkal jobban át is lesz nézve mintha egy szerelőt viszel aki körbejárja stb mert szervizbe megemelik stb stb stb

Viszont ritka az olyan szerviz ahova csak úgy be tudsz esni, max egy hibakiolvasásra hirtelen fogadnak és úgy ennyi. Amikor a tulajjal beszélsz említsd meg,hogy szervizbe átnézetnéd az autót,ha azt mondja,hogy nem akkor telefon lerak és az az autó felejtős. Nekem a 4. autó volt a befutó, az összeset szervizbe nézettem át, nem érzem kidobott pénznek amit a szervizekbe otthagytam.

2020. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak magán embertől vegyél ,csak átírva semmi cég sem üzemventartói . Előre jelezd mindenhol hogy elmennél a tulajjal közeli szervízbe csápon megnézetni amit fizetsz . Akkor kiderül,és konkrétan lealkudhatsz javitás összeget . Ha nem mennek bele akkor keress mást . Hidegmmotorral indulj , előmelegitett gyanús . Mindent foglaljatok bele taj3koztasson hajts ptóbakört . Eredetvizsgát es minden papírt kérj . Tuti auto esetén az átirási költség lazán lealkudható .
2020. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Körülnézed az autót. Felnyitod a motorháztetőt. Ellenőrzöd, hogy a karosszéria csavarok hogyan állnak (Ha bontották, az látszik). Az ajtók körül a hézagok legyenek egyenletesek.

Az eladóval beszéld meg, hogy hideg motorral szeretnéd az autót megnézni. A motornak könnyen kell indulnia.

Menjetek egy próbakört.

Ha tetszik, vidd el egy (lehetőleg márka) szervízbe. Egy pártíz ezer forintért gondosan átnézik és adnak egy (remélhetőleg korrekt) listát a jármű állapotáról.

2020. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

" Szervizben esetleg átvizsgálják?"


Sok szervíznek van ilyen lehetősége, érdemes vásárlás előtt a kereskedéshez közeli szervízeket, elsősorban a megfelelő márka saját szervízét felhívni, hogy vállalnák-e. Persze a kereskedéssel is előre egyeztetni, hogy majd lenne ilyen igény. Ha nem engedik, akkor eleve felejtős. Ha engedik, akkor sem kell kiadni, hogy hová vinnéd - könnyen lehet ismerős ott... Esetleg alvázszámot elkérni és a saját környékeden érdemes lehet márkaszervízben lekérdeztetni. Nyilván ezeknek a szolgáltatásoknak lesz ára is, ezt is tisztázd előre. És persze ha csörög-zörög, nem indul, stb, azt eleve rossz hír. Persze "tegnap még nem volt ilyen", de az ilyeneknek nem kell hinni.

2020. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van olyan szakma, hogy autóvásárlási tanácsadó. Nyilván nem ingyen csinálja.


[link]


[link]

2020. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!