Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cseréltem egy autót adásvételi...

Cseréltem egy autót adásvételi van. Átíratásnál kiderült, hogy hiteles autó volt és nem lehet névre íratni. Autó törzskönyve megvan. Esetleg?

Figyelt kérdés
Bmw cseréltem nissanra. Mondtam a pasinak, hogy vagy vissza a BMW-t vagy az árát mert elvileg eladta. Ha nem jutunk dűlőre akkor mehetek rendőrségre?
2020. febr. 15. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A rendörségnek ehhez semmi köze, bíróságon tehetsz ellene feljenetést!
2020. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tegyél feljelentést, ez nem is kérdés.

A vissza a BMW-t én átgondolnám, vagy nagyon megnézném, hogy olyan állapotban kapom-e vissza ahogy volt, vagy már kicserélték benne ami nekik kellett.

Bár ez a törzskönyves dolog nekem nem tiszta.

2020. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De ha csak volt hiteles, akkor mi a hiba?

Okmányirodában mit mondtak, kinek a nevén van az autó?

Vagy mi a hiba?

2020. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A hatóságot semmiképp ne hagyd ki, mert mikor aláírtad a szerződést, tuttodon kívül ugyan, de orgazda lettél.
2020. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van ott némi ellentmondás.

Hiteles autó, vagy csak volt hiteles, és nem lett jelentve a hitel kifizetése?

Az utóbbi sem kizárható, ha a törzskönyve megvan, azt ugyanis a hitel kifizetése után küldik csak ki, viszont a hitel kifizetéséről nem tájékoztatják az okmányirodát a bankok, azzal ők nem foglalkoznak.

2020. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Először azt kéne tisztázni, hogy az előző tulaj kifizette-e a hitelt. Ha megkapta a banktól a törzskönyvet, akkor valószínűleg igen. A nyilvántartásba a hitel felvételekor bejegyzik az elidegenítési tilalmat, de ez automatikusan nem törlődik, azt mindenképpen a tulajdonosnak kell kezdeményeznie!


Szóval első körben arra kérdezz rá, kifizette-e a hitelt és megvan-e a banknak az elidegenítési tilalom törlését engedélyező levele. Ha nincs, akkor az előző tulaj kérje ki a banktól, utána menjen be a kormányablakba és töröltesse a bejegyzést. Ez után már át tudod iratni, bár lehet, a dátumokkal lesz némi gubanc (meg kell kérdezni a kormányablakban).


Ha nincs kifizetve a hitel, de a szerződésben az szerepel, hogy tehermentes az autó, akkor az bizony csalás, mehetsz a rendőrségre.

2020. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem... amíg hitel van az autón, addig a banknál van a törzskönyv. Amint kifizetik a hitelt, visszakapja a tulajdonos. Legalábbis régen így ment. ahogy írták, a törzskönyvvel meg a banki teljesítési igazolással be kell menni az okmányirodába, és ott törlik a bank elidegenítési tilalmát. Minek ide feljelentés?
2020. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
(Egy ideje) 5 év után a bank akkor is köteles kiadni a tk-t (amennyiben az ügyfél kéri azt), ha nem járt még le a hitel. Ettől függetlenül az opciós joga megmarad, tehát eladni nem lehet. Hülye szabályozásnak tűnik, de ez van.
2020. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!