Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a fene baja lehet a simson...

Mi a fene baja lehet a simson s51 motoromnak?

Figyelt kérdés

Beállítás előtt jól üzemelt a motor.


Gyújtást ellenőriztem a motoron. Indikátor órával beállítottam 1.6-ra (60-as henger, állítás előtt 2mm volt nem tudom hogy)

Majd indítanám nem indul, füstöl ha el is indul alapjáratot tartja majd amikor húznám neki a gázt felpörög és amikor esik vissza a fordulat durrog (ez állóhelyzetben)

Ha megyek vele akkor egy bizonyos tartományban durrog, de nagyon amikor azt átevickélem vele utána aránylag jól üzemel.

Mi lehet a gond?

Tervezem, hogy veszek hozzá 3 dolgot gyújtótekercs, kondenzátor, megszakító, így ki tudnám ezt a 3-at küszöbölni.

Nem silányt akarok venni,


Ez előtt volt más tünetem is, hátha kiderül abból mi a baja.

Szóval az volt régen, hogy elkezdett ugyanígy durrogni a motor, megvizsgáltam a gyújtókábel gyújtótrafóba tartozó részét, el volt égve fekete volt, nem tudom miért.

Kicseréltem a gyújtótrafót utána egy darabig (mostanáig) jó volt a motor.


Most is megvizsgáltam ezt és ott jól nézett ki a réz vezeték, nem volt elégve fényes volt.


Mi lehet a baja?

A gyújtáskapcsolót hogy tudom kideríteni, hogy nem-e az zavar be?


2020. febr. 16. 17:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy néha és nagyon kicsit beszikrázik a megszakító.
2020. febr. 16. 17:10
 2/5 anonim ***** válasza:

" Beállitás előtt jól üzemelt a motor."

Talán itt van a baj hogy nem kellett volna semmit se csinálni neki. Valamit elrontottál.

2020. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak gyújtást ellenőriztem és mivel 2mm volt így állítanom kellett rajta. Eleve a gyáriaknak 1.8 és 1.4 az előgyújtása.
2020. febr. 16. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha előtte teljesen jó volt akkor minek piszkáltad? Szerintem állítsd vissza..
2020. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.

Állítsd vissza úgy ahogy volt. Ne a gyári értéket nézd, mivel a henger sem gyári.

2020. febr. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!