Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor nem tud kinyílni a...

Ilyenkor nem tud kinyílni a légzsák?

Figyelt kérdés
Valami oknál fogva (most ez lényegtelen) le kell szerelnem az autóban a kormányt. Szóval az lenne a kérdésem, ha lecsatlakoztatom az autó akkumulátorát, akkor már nem tud kinyílni a légzsák? Valaki csinált már ilyet? Mikre kell figyelni?

2020. febr. 17. 13:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
22%

A légzsák működése független az akksitól.

Kiszerelt állapotban is tud robbanni szóval óvatosan kell vele bánni.

2020. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Nem tud. A légzsák lassulásra nyílik, nem ütésre, és nem szerelésre.

Az egyetlen kivétel talán az, ha direktre kötöd a légzsák érintkezőit az áramforrással.

2020. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#1 ha jól tudom, a légzsák elektromos jelre nyílik ki, amelyet a kábelen keresztül, egy szenzortól kap. Ha az autó jelentősen lassul (pl ütközésnél), akkor küldi a jelet a kábelen keresztül a légzsáknak és nyílik. Tudom, hogy végeredményben robbanószer van benne, de gondolom csak úgy random nem tud kinyílni. Dobálni, ütögetni meg nyilván nem kellene kiszerelés közben és után sem.
2020. febr. 17. 13:44
 4/27 Beviz Elek ***** válasza:
36%
Arra figyelj, hogy sarulehúzás után nem szabad egyből nekiesni. Utána kellene járni, hogy meddig kell várnod mielőtt szétszedhetnéd, a típushoz írt szerelési kézikönyvben megtalálod.
2020. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Vortrex ***** válasza:
100%
Mindenképp kösd le az akkut, mert ha a számítógépnek egy pillanatra is feltűnik, hogy nincs légzsák, akkor kigyullad a hibajelző lámpa, és nem biztos, hogy fogod tudni nyugtázni.
2020. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Igen!

Vettem már le a kormányt. Kezdett csúnya lenni a bőrözése 300.000km környékén. És olcsóbban kaptam makulátlan, teljesen újszerű bontott kormányt, mint amennyiért jó minőségben újrabőrözték volna. Így egy az egyben csere lett.

Én úgy csináltam, hogy lekötöttem az akkut és még vártam is utána 10-15 percet. Azt nem írom, hogy kötelező minden esetben így csinálni, én elővigyázatosságból így láttam jónak.

2020. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Az 1es marha vicces! Akkor mivel működik a légzsákvezérlő? Sötét anyaggal? :D
2020. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Meglepődnék, ha nem kellene áram a légzsákvezérlőhöz, #1... tekintve, hogy légzsákvezérlő ELEKTRONIKA és így néz ki

[link]

2020. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
#6 miért kell várni valamennyi időt, ha már le van kötve az akksi?
2020. febr. 17. 20:32
 10/27 anonim ***** válasza:

Kondenzátor 🤦🏻🤦‍♀️

Szerintem, vidd szervizbe a kocsit!

2020. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!