Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebből büntetés lesz? 😅

Ebből büntetés lesz? 😅

Figyelt kérdés

Bementem a kereszteződésbe, a lámpa kb. váltott pirosra, azt még pont láttam a szemem sarkából.

A közlekedési lámpán pedig egy ilyen kamera van:


[link]


Az ilyen kamera figyeli a piroson áthajtást, várhatom a csekket?


2020. febr. 19. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a tippem, hogy a forgalmat figyeli és ez alapján állítja be a ciklusokat.
2020. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Várhatod a csekket.
2020. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Piroson áthajtás és pirosan áthajtás között van különbség. Jönnek majd okosok, akik bizonygatják nem lehet rövid a sárga, a valóság meg az, hogy de igen.

Ha úgy mentél át a piroson, hogy biztonságosan meg tudtál volna állni, amikor sárgára váltott, akkor az szabálytalan. Satuzni, intenzív fékezni nem kell, nem szabad. De ha nem foglalkoztál a sárgával, vagy még gyorsítottál is, akkor jogos a büntetés.

2020. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Remélhetően várhatod! Egy ámokfutó vagy, ha ilyet csinálsz!
2020. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a kérdés legyen akkor annyi, hogy ez a kamera a forgalmat figyeli, vagy a piroson való áthajtást?
2020. febr. 19. 10:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bírom amikor jönnek a besavanyodott sikertelen kispolgárok kárörvendeni. :)


Nem lesz semmi. Az exem pont ezeken a közlekedési ügyeken dolgozott. Kell felvétel arról, hogy a lámpa piros volt mielőtt a kerék átlépte a vonalat, és utána. Itt látszik, hogy a kamera ebből a szögből a vonalat nem láthatja. Ennek egyértelműen annyi a szerepe, ha látja higy üres az út akkor sűrűbben vagy hosszabb ideig ad zöldet a keresztező útnak.

2020. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt látszik hogy kb milyen szögből kell a felvételt csinálni. Minden más közlekedésfigyelő.

2020. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"Piroson áthajtás és pirosan áthajtás között van különbség. Jönnek majd okosok, akik bizonygatják nem lehet rövid a sárga, a valóság meg az, hogy de igen."


A legextrémebb eseteket leszámítva nem lehet rövid a sárga.

2020. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Napjában tucatszor megtörténik velem a fenti eset. Nem azért, mert ámokfutó vagyok, csupán mert lassú a szerelvényem, lassan haladnak előttem, és hosszú a pótkocsi amit húzok.

Hiába látok még zöldet, ha egyenesen megyek, vagy ha kanyarodok, míg felpofozom a váltót értékes másodpercek telnek el, mire az utánfutó hátulja átér a lámpa alatt. Bőven pirosban halad a vége, és ezzel NEM lehet mit csinálni.

Rendőrök is látják, tudják. Pár éve egy fiatal rendőr kiállított, és meg akart büntetni. De csak akart, mert nem ismertem el, egyveleg mondtam neki, hogy napjában elhaladok ott 10x, abból 5x mindig így. Nygodtan álljon ki, videózhat is, és minden alkalommal jelentsen fel.

Addig vitatkoztunk, míg ki nem jött egy közelekedésis aki elmagyarázta Mr. Buzgóúrnak, hogy amíg a felvételen az látszik, hogy zöldbe mentem az elejével, és pirosba ért a vége, addig NEM tud büntetni. Miért? Mert a 40T gyorsulása az nem a sofőr hibája.

2020. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„A legextrémebb eseteket leszámítva nem lehet rövid a sárga.”


50-es úton a 2 mp rövid, vagy nem? Az 27 méter. Ezen belül meg lehet állni, az igaz, de reakciói idő, ezer más felé megosztott figyelem (nem csajok az úton, meg szelfizés stb.) mellett már nem olyan egyértelmű. Tévedhetek is, nem mondom, hogy nem.


Most mértem ezt az időt, itt az irodánk előtt.

2020. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!