Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hülyeség jogsit...

Szerintetek hülyeség jogsit csinálni ha félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy sikerülne átmenni mert tudok tanulni, hamar megtanulok bármit, viszont félek a vezetéstől a nagy forgalomban, hogy egyszerre olyan sok felé kell figyelni, ez is tanulható, az önbizalom, a félelem legyőzése? Más is volt így mielőtt megcsinálta volna?

2020. febr. 19. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

"Biztos, hogy sikerülne átmenni mert tudok tanulni"


kezetlen, lábatlan, fejetlen vezetésre alkalmatlan embereknek is sikerül átmenni, ez nem egy nagy fegyvertény.


Az, hogy belekezdesz nem hülyeség ha amúgy szükséged van rá. Ha nem tudsz megbarátkozni a dologgal és továbbra is félsz a vezetéstől akkor mindenkinek az a legjobb ha nem vezetsz. De könnyen lehet, hogy elmúlik.

2020. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha egyszer menni fog, akkor már nem fogsz félni tőle. Ez olyan mintha nem mennék el nyelvvizsgázni mert félek idegen nyelven beszélni, pedig tudok és meglenne a vizsga is. Hidd el, ha már lesz egy 40-50 óra tapasztalatod már nem lesz olyan ijesztő.
2020. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat 🙂
2020. febr. 19. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos, hogy sikerülne átmenni mert tudok tanulni, hamar megtanulok bármit, viszont félek a vezetéstől a nagy forgalomban, hogy egyszerre olyan sok felé kell figyelni"


Az emberek többsége képes megtanulni autót vezetni, de ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen könnyen, vagy nehezen tanul az illető.

Autóvezetést csak gyakorlással lehet tanulni, könyvekből, videókból nem.

A gyakorlás meg arról szól, hogy megtanulsz sok felé figyelni, és a körülötted zajló eseményekre helyesen reagálsz (autó kezelés)

Van akinek ez könnyen megy, másnak nehezebben, nincs összefüggésben azzal, higy az illető milyen tanuló az iskolában, arra is van példa, hogy több diplomás képtelen volt megtanulni vezetni, mert pánikolt a vezetéstől.

Ez nem azt jelenti, hogy neked nem sikerülhet, de nem mindegy, hogy az a félelem honnan ered, milyen mértékű, ha le tudod küzdeni, nem lesz gond.

2020. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Előttem szóló jól összeszedte. Autót vezetni mindenki meg tud tanulni. Elindulni, váltani, stb... Ez gyakorolható. Mozdulatsorok. Ennyi. Senki nem így születik, de tanulató. Valakinek könnyebben megy, valakinek nehezebben.


Viszont ami marha sok embernek nem megy, de mégis van jogsija: LÁTNI A FORGALOMBAN. Ezt nem tudom másképp leírni. Ez már kevésbé tanulható. Felfogni, hogy mi zajlik körülötted. A forgalom részévé válni. Felismerni a helyzeteket. Figyelni, fürkészni folyamatosan, hogy mi történik körülötted, mit csinál a többi autós, gyalogos, biciklis. És haladni úgy, hogy ne tartsunk fel senkit. Ne álljunk, ne lassítsunk feleslegesen, ne akadályozzunk senkit. Na ez az, ami marha sok embernek nem megy. De mégis szentül hiszik, hogy tudnak vezetni.


Legjobb példa erre egy rém egyszerű körforgalom. Minden 3. emberből 1 ember megáll, akkor is, ha a nem jön semmi, vagy ha hozzá képest a túloldalon halad egy autó. És nem ismerik fel, hogy beférnek százszor, inkább megállnak. És nagyon sok ilyen van. És ők azt hiszik, jó sofőrök, mert el tudnak menni A-ból B-be.


Második példa, ami a halálom: Lámpánál ha van egy hosszabb sor, mindenki akkor kezdi el keresni az egyest, amikor zöld után az előtte lévő autót látja megindulni. Nem akkor amikor zöld lesz a lámpa. És így áthalad 3 autó a 10 helyett.


Tehát nagyon sok vezető csak van. Vezet. Figyel magára. De ennyi.

2020. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, rá tapintottál a lényegre, ettől félek, hogy én egy ilyen helyzetben nem biztos, hogy tudnék figyelni ennyi mindenre. Jobb ha hagyom a fenébe és maradok a tömegközlekedésnél, minthogy balesetet okozzak, vagy csak egy könnyebb baki után jöjjenek azzal, hogy "hát nem csoda, hiszen nő, nőknek nem kell jogsi" én mondjuk ezzel nem értek egyet, de szerencsére nem minden nő olyan ügyetlen mint én 😁
2020. febr. 19. 22:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig pont a nőkre mondják azt, hogy képesek egyszerre több mindenre figyelni, igen ez működik itthon a lakásban, meg a tipikus női feladatokban, de én ebben nem tudnék, túl görcsös vagyok, és itt tényleg felelősséggel tartoznék magamért és másokért is, és tuti pánikolnék ami ugye bakihoz vezet.
2020. febr. 19. 22:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. egy éven át féltem a forgalomban. Meg iszonyat lefárasztott, hogy annyifelé kellett (volna) figyelni. Aztán megszoktam és belejöttem, már nem is értem, mi volt ezen olyan nehéz. Engem is zavart, hogy majd biztos azt gondolják, hogy azért nem megy jobban a vezetés, mert nő vagyok. Mondjuk ez igazából nagyon hatékony motiváció volt, hogy napról napra jobb legyek.

Szóval szerintem egyáltalán nem hülyeség jogsit szerezni. A forgalomra is ráérez a legtöbb ember, ki jobban, ki kevésbé, de azért a többség boldogul valahogy.

2020. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

5-ös nagyon jókat írt.

Nagyon igaza van abban, amikor példákat írt az idegesítően buta vezetőkről.

Ha nem muszáj, ne szaporítsd a számukat, kérdező!


Határozott véleményem, hogy nem mindenki alkalmas járművezetőnek. Csak egyrészt sokan hiúsági kérdést csinálnak belőle, másrészt meg sokan a kényelem miatt ragaszkodnak az autózáshoz.


Még egy megjegyzés (vagy kérdés vagy tanács, ahogy veszed).

Te szoktál biciklizni forgalomban?

Ott mennyire tudsz sokfelé figyelni?

Én ui. kisgyerek korom óta rengeteget bicikliztem, természetesen forgalomban is. Szerintem ebből is fakad, hogy remekül átlátok minden közlekedési helyzetet. Biciklisként megtanultam azt is, hogy egy dolog a szabály, a másik meg, hogy maximálisan törekednem kell a baleset elkerülésére, mert autóval szemben én vagyok a gyengébb fél. De amúgy meg haladni is akarok rendesen, nem csak szüttyögni.

Szóval nekem a biciklizés nagyon jó alap volt a közlekedési szituációk begyakorlására - és erre csak sok évvel később jöttem rá.

2020. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!